Roelfien Schonewille-Van Wijk: ,,Ben nooit ziek of in een ziekenhuis geweest

ZWARTEMEER - Een groot feest werd het afgelopen zondag niet in de Dillehof, maar Roelfien Schonewille-Van Wijk, haar roepnaam is Roelie, vierde daar haar 100ste verjaardag. Haar leven begon op maandag 2 maart 1925 om 14.00 uur in Barger Compascuum als oudste in een gezin met twee broers en zeven meisjes. Na de lagere school was het tot dat zij trouwde met Roef Schonewille op 16 november 1948 alleen maar werken in het veen en bij de boer.


100 jaar die mooie, maar ook minder mooie moment kende als de oorlog, maar ook toen haar man Roef begon te dementeren, ging zij haar taak hem tot het laatst toe te blijven niet uit de weg. Het gezin kreeg een dochter en drie zonen en inmiddels zijn er nu acht kleinkinderen en 15 achterkleinkinderen.

Pas nadat de kinderen het huis uit waren genoten zij een aantal jaren van de camping in Slagharen. De kinderen kwamen echter niets te kort, want een brommer, een auto en rijbewijs was er ook op hun tijd. Roelie was jarenlang actief bij de Hervormde Kerk in Zwartemeer en 65 jaar lid van de vrouwenvereniging Zwartemeer als bestuurslid en vrijwilliger.

Zingen deed zij ook graag maar, poetsen in huis wel haar grootste hobby. IJdel was zij ook, want elke week naar de kapper, verzorgen van de nagels en mooi in de kleren was niet vreemd bij haar. Na bijna altijd in Zwartemeer te hebben gewoond heeft de eeuwling nu met veel plezier een appartement in de Dillehof. “Goed op je lichaam passen” was het devies van de 100jarige aan burgemeester Van Oosterhout als die ook 100 jaar wil worden.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

RAPIDE Internet

Agenda