GroenLinks-PvdA Hoogeveen: "Melden onveilig gevoel moet net zo makkelijk zijn als melden losse stoeptegel"

HOOGEVEEN - Iedereen moet zich prettig en veilig kunnen voelen op straat in de gemeente Hoogeveen. Daarom vragen de fracties van PvdA en GroenLinks aandacht voor straatintimidatie en onveilige plekken. In het kader van de campagne Orange the World willen de partijen dat inwoners onveilige situaties net zo eenvoudig kunnen melden als zwerfafval of een losliggende stoeptegel.


Aanleiding voor het initiatief is een recent item van de NOS. Daaruit bleek dat het in veel Nederlandse gemeenten heel makkelijk is om via een app of website een losse stoeptegel of zwerfafval te melden, maar dat er vaak geen duidelijk loket is voor sociale onveiligheid.

GroenLinks en PvdA willen weten hoe dit in Hoogeveen is geregeld. Ook willen de partijen weten of de gemeente zicht heeft op signalen over straatintimidatie.

Kleine moeite, groot verschil
"Landelijk zien we dat het melden van bijvoorbeeld straatintimidatie of 'catcalling' (sissen en naroepen) vaak lastig is. We willen weten hoe inwoners dit in Hoogeveen ervaren en welke stappen mogelijk zijn”, vertelt Harrie van der Meer (GroenLinks).

De fracties zien een kans om de dienstverlening van de gemeente vriendelijker en completer te maken. Het idee is simpel: zorg dat inwoners op dezelfde makkelijke manier melding kunnen maken van een onveilige situatie als van een fysiek ongemak.

Extra aandacht nodig
"Als je ergens in het donker loopt en je voelt je niet prettig, bijvoorbeeld door slechte verlichting of omdat je wordt lastiggevallen, dan wil je dat gewoon simpel kunnen doorgeven," aldus Erica Blenkers (PvdA). "Het zou mooi zijn als we de huidige meldingssystemen kunnen uitbreiden. Zo weet de gemeente precies waar extra aandacht nodig is, bijvoorbeeld door een lantaarnpaal bij te plaatsen of door handhaving eens vaker langs te laten gaan."

Met de schriftelijke vragen willen PvdA en GroenLinks het gesprek openen over hoe de openbare ruimte in Hoogeveen nog veiliger en toegankelijker gemaakt kan worden voor iedereen.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Agenda