Drenthina vergeet te winnen van ONR.

EMMEN - De kerstkalkoen en oliebollen zijn amper verwerkt en de oren suizen nog van het pas afgestoken vuurwerk. Normaal gesproken bewegen mensen zich in deze tijd van het jaar voort op schaatsen of ski’s en rijden strooiwagens af en aan om de wegen vooral begaanbaar te houden. Voetbalvelden zijn bedekt met een witte laag verse sneeuw en koek, zopie en snert vinden gretig aftrek bij schaatsbanen. Voetballen gebeurt in de zaal en elftalleiders regelen alternatieve trainingen in sportscholen en bijvoorbeeld zwembaden. Clubs met voetbalgekke sponsoren reizen af naar Spanje of Turkije om zich daar voor te bereiden op de tweede competitiehelft.


Dit jaar is het tot nu toe allemaal anders. De eerste planten in de tuin beginnen al uit te komen, terraseigenaren wrijven zich al in de handen en enkeling legt alweer de korte broek en t-shirt klaar in de hoop vroeg een kleurtje te kunnen scoren. De thermometer is ook in de war en laat temperaturen van tien graden en meer zien.

Een echte winterstop kennen we al jaren niet meer maar zo gek als het nu is heb ik het nog nooit meegemaakt, zo begon trainer Gerrie Benes zijn wedstrijdbespreking voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen ONR. De laatste uitwedstrijd tegen Groen Geel staat nog steeds op mijn netvlies (1-1 gelijkspel), ook niet zo heel raar want het was nog maar vier weken geleden dat Tom Brinks in de slotminuut de gelijkmaker produceerde in een abominabele wedstrijd.

“ONR zal er vandaag op gebrand zijn revanche te nemen voor de nederlaag in de eerste wedstrijd van dit seizoen (5-0), dus jullie zijn gewaarschuwd mannen. Ik verwacht opperste concentratie, maximale inzet en drie punten zodat we weer naar boven kunnen kijken, zo sloot Benes zijn speech af”.

Drenthina begon voortvarend aan de wedstrijd en gaf aan de oranjehemden direct het signaal af dat ze de borst nat konden maken. Al in de 5e minuut kwam JanWillem Geleijnse ook in oog met de ONR-doelman na een prima opzette aanval over de linkerkant. Pillems koos echter voor de korte hoek en zag zijn inzet naast de goal belanden.

In het vervolg van de eerste helft hadden de groen-witten het meeste balbezit op het zware veld maar veel grote kansen leverde dat niet op. Inzetten van Jasper Hofstede, Ruben Kemperink en Tom Brinks misten de kracht om de lange ONR-goalie te verschalken.

Het uitvallen van de lange ONR-spits met een scheurtje in zijn ooglid betekende ook gelijk het einde van de aanvalsdrift van de thuisploeg. Tot aan de rust hielden beide teams elkaar in evenwicht en werd met een 0-0 tussenstand begonnen aan het kopje thee.

De tweede helft was een minuut of tien oud toen topscorer Tom Brinks weer eens van zich liet spreken. Hij nam een voorzet van Mark Lubberts ineens op zijn pantoffel en verschalkte daarmee de lange sluitpost van ONR, 0-1.
Vanaf dat moment leek er geen vuiltje aan de lucht voor de bezoekers die probleemloos overeind bleven maar verzuimden de onmachtige thuisploeg definitief het zwijgen op te leggen.

Kansjes waren er wel maar het ontbreken van een echte afmaker kwam de mannen van Benes in de laatste minuten van de wedstrijd duur te staan. Vanuit het niets kwam ONR langszij, uit een klutssituatie belandde de bal voor de voeten van Tim van der Meulen die geen moeite had Yannick Berends, die verder weinig te doen had, te verschalken, 1-1.

Drenthina probeerde in blessuretijd nog wel alsnog de winst naar zich toe te trekken maar nadat de ingevallen Stefan Holties met zijn grote hoofd hard in aanraking kwam met een tegenstander maakte de prima leidende scheidsrechter een eind aan de wedstrijd.

“Tja, vier weken snoepten wij op het laatst een punt in Groningen, dit keer lieten wij ons verrassen. Dat mag gewoon niet gebeuren en het was ook absoluut niet nodig. Wij hadden de wedstrijd onder controle en hadden door moeten drukken. Ik moet wel zeggen dat er knoeperhard gewerkt is door mijn spelers, alleen moeten ze wat slimmer worden in dit soort potjes. Dat Tom Brinks mijn topscorer is zegt natuurlijk genoeg, mooi voor hem hoor, maar het geeft ook tegelijk onze tekortkoming aan, aldus de ietwat bedrukte kijkende Gerrie Benes na afloop”.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Uw banner op onze website? Vraag hier meer informatie aan!

Agenda