FC Emmen uit naar titelkandidaat MVV

MAASTRICHT - De vele afgelastingen zorgen nog steeds voor een onregelmatig competitieverloop. Zo heeft FC Emmen nog twee duels in te halen in vergelijking met MVV, de tegenstander van vrijdagavond, maar daar staat weer tegenover dat het vervolgens drie thuiswedstrijden op rij heeft. In een tijdsbestek van acht dagen komen achtereenvolgens Excelsior, Go Ahead Eagles en Cambuur op bezoek. Op bezoek bij MVV Maastricht betekent een wedstrijd tegen de huidige nummer twee en dus tevens kampioenskandidaat.

De Limburgers maken onder trainer René Trost, die na drie seizoenen MVV zijn afscheid heeft aangekondigd, een sterk seizoen door. Zo stond MVV in de maanden oktober, november en de eerste helft van december zelfs op de eerste plaats om daarna door Sparta te worden ingehaald. Het verschil tussen de nummers één en twee bedraagt echter slechts een enkel puntje zodat na vrijdagavond de stand wel weer omgedraaid kan zijn. Daarvoor moet dan wel van FC Emmen worden gewonnen dat na de winst op Fortuna meer zelfvertrouwen heeft gekregen en hoopt op een stuntje in De Geusselt.

Winnen in Maastricht gaat FC Emmen de laatste jaren echter niet gemakkelijk af. Uit de vijf  laatste ontmoetingen in de hoofdstad van Limburg werd slechts een punt behaald. Vorig seizoen werd op 27 februari, bijna exact een jaar geleden dus, nog een onthutsende 6-0 nederlaag geleden. Toch is MVV in eigen huis niet onverslaanbaar. Van de vier nederlagen tot dus ver werden er drie in Maastricht geleden. Het waren echter met Sparta, FC Volendam en Cambuur niet de minste clubs. Na de winterstop presteert MVV wisselvallig. Er wordt om-en-om gewonnen en vervolgens verloren. Volgens dat schema zou een thuisnederlaag aan de beurt zijn.

De gevaarlijkste man bij MVV is spits Danny Schreurs die tien goals op zijn naam heeft staan. FC Emmen zal hem echter niet tegen komen want kort voor tijd in de thuiswedstrijd tegen Cambuur liep hij een gescheurde kruisband op en is tot aan de komende winterstop niet meer beschikbaar. De nummer twee topscorer is Mark Veldmate met negen doelpunten. Hij speelde ooit 72 wedstrijden voor FC Emmen en scoorde daarin slechts vijf keer.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Uw banner op onze website? Vraag hier meer informatie aan!

Agenda