Puntendeling in slotseconden tussen Drenthina en ZFC Zuidlaren.

EMMEN - Met zijn linkerarm opgeborgen in een smetteloos witte mitella hield Gerrie Benes zijn wedstrijdbespreking voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen de nummer van de 2e klasse J, ZFC Zuidlaren. “Ik heb nog steeds de smoor in van het gelijke spel van vorige week, in de slotfase de overwinning weggeven, dat mag gewoon niet, daar moeten we met elkaar slimmer in worden en we moeten daarbij de grens van het toelaatbare opzoeken”, zo begon de Ericaan zijn monoloog. De statistieken gaven de Drenthina-trainer daarin gelijk, dit seizoen lieten de Emmenaren te veel punten liggen in de dying minutes of zelfs seconds van de gespeelde wedstrijden.

“Ik verwacht dan ook dat jullie hierin stappen gaan zetten, maximale inzet tonen, de tegenstander - die voetballend op meerder posities wellicht beter is - niet in de wedstrijd laten komen en tot de laatste seconde de concentratie behouden”, zo stuurde hij zijn manschappen richting de wedstrijd. Benes, die de pas 16-jarige Bart Veenstra en de 17-jarige reservedoelman Erik Tent op het wedstrijdformulier had laten zetten, kon op dat moment nog niet bevroeden dat er blessuretijd in alle soorten maten is.

Vanaf het eerste fluitsignaal van leidsman Jansen liet de jonge thuisploeg in de vrieskou zien dat ze de toeschouwers waar voor hun geld wilden geven. Hard werken in combinatie met zo nu en dan goed combinatiespel leverde een leuk schouwspel op waarin ook de bezoekers zich niet onbetuigd lieten. Er waren mogelijkheden aan beide kanten waarbij Ruben Kemperink in het eerste half uur er drie van op zijn naam mocht schrijven, telkens kwam de met een muts op keepende Jeremy Pfundt als overwinnaar uit de strijd.

Zijn collega Yannick Berends moest twee keer handelend optreden op inzetten van Lemain en Poorta maar het leek er op dat met een 0 – 0 tussenstand gerust zou worden. Toch wisten de bezoekers op slag van rust de voorsprong te nemen, een inzet van Stefan Jonkers was de Drenthina-doelman te machtig, 0 – 1.

De groen-witten waren door de achterstand geenszins aangeslagen en gingen in de tweede helft dan ook op zoek naar eerherstel. Dat kwam er een na een kwartier toen Tom Brinks het net dit seizoen al voor de 7e keer liet bollen en Pfundt volslagen kansloos liet, 1 – 1.  Daarna golfde de wedstrijd op en neer en waren de twee ploegen aan elkaar gewaagd. De thuisploeg beschikt over een ijzeren conditie en in de slotfase leek dat de doorslag te geven in deze slijtageslag.

Nadat doelman Pfundt onzacht in aanraking was gekomen met invaller Stefan Holties en zich moest laten vervangen door de 47-jarige Edwin Fischer leek een andere invaller aan Drenthina-zijde, Kees Plaatje, de wedstrijd te beslissen. Met een voor hem typerende actie legde de 19-jarige Plaatje in de 93e minuut zijn tegenstander in de luren en schoot hij onhoudbaar voor Fischer binnen, 2 – 1.

Technische staf, spelers en Drenthina-aanhang wreven zich al in de handen want de buit was toch binnen? De blessurebehandeling van Pfundt had blijkbaar de nodige tijd gekost want er werd nog een aantal minuten toegevoegd door de in het geel gehulde scheidsrechter. Op het moment dat het scorebord de strijd moest staken, want verder dan 99 minuten gaat de klok niet, betekende een vrije bal voor de bezoekers de bekende zure appel voor de thuisploeg. Het speeltuig werd in de zestien geslingerd en van de 20 spelers in het doelgebied was Jos Lemain de gelukkigste en gaf net het juiste zetje om de gelijkmaker binnen te werken, 2 – 2. Er werd voor de vorm nog afgetrapt maar op het moment dat de bal de eerste omwenteling weer had gemaakt klonk ook gelijk het laatste fluitsignaal.

“Hard gewerkt, bij vlagen goed gevoetbald, de wedstrijd in de tas lijken te hebben, maar net niet slim genoeg geweest om de overwinning over de streep te trekken. De laatste minuten moet je bij een voorsprong de ballen naar Moskou schieten zeg ik altijd en vooral geen vrije ballen meer weggeven op plekken waar het nog gevaarlijk kan worden en je de tegenstander nog het idee geeft dat er wat te halen valt.  Zo zie je maar weer dat je ook in de laatste tien seconden alsnog een zeker lijkende overwinning uit handen kunt geven”, aldus een teleurgestelde Gerrie Benes na afloop.(door Peter Louissen en foto's door Ellen Eggens)

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Mans Media, voor webhosting, domeinnamen en streams.

Agenda