SVBO doet wat het moet doen en wint van ZBC!

BARGER OOSTERVELD - SVBO heeft een hele goede stap gezet richting het kampioenschap. Thuis werd niet verzaakt en met 3-0 gewonnen van ZBC, terwijl concurrent VKW weer verloor. Hierdoor is het gat met VKW 5 punten. Rolder Boys staat nog op 1 punt achterstand van SVBO, maar heeft ook ??n wedstrijd meer gespeeld. Mocht SVBO de inhaalwedstrijd komende donderdag bij Noordster winnen, dan loopt SVBO uit tot 4 punten en kan het bij Musselkanaal kampioen worden.

Onder goede weersomstandigheden was SVBO de ploeg dat goed begon. Gelijk werd er de aanval gezocht. Een afgemeten voorzet van Toin Loves kwam bij Andre Poloukarov die knap ineens op doel schoot vanuit de lucht, maar hij schoot tegen de verdediger van ZBC op en zo ging de bal niet in de goal. SVBO bleef doorgaan met aanvallen. Zo werd er eerst nog een schot geblokt, maar was het in de 10e minuut wel raak. Ruben Kaiser schoot goed binnen en zette SVBO op 1-0. ZBC zette hier weinig tegenover en stuitte daarbij ook vaak op de goed spelende verdediging van SVBO.

SVBO was gevaarlijk met een vrije bal van Toin Loves dat net voorlangs ging. Ook Wolbers schoot met links van afstand, maar dit schot ging uiteindelijk ruim over. Zoals gezegd bracht ZBC vrij weinig, en anders stond Lennon Ebeltjes goed gepositioneerd of was attent bij de steekballen van ZBC. SVBO had voor rust de 2e kunnen maken. De laatste kans was van Andre Poloukarov. Het eerste schot was van Loves, maar die werd gekeerd door de doelman van ZBC, in de rebound stond Poloukarov op de juiste plek, maar schoot met links jammerlijk naast.

Een 1-0 ruststand was dus nog altijd niet veilig. Maar ook in de tweede helft bleef SVBO de bovenliggende partij en ging het door met het zoeken naar de 2e goal. Daar kreeg Erwin Sikkes, terug van een blessure en in de rust ingevallen voor Andre Poloukarov, een goede kopkans, maar zag de doelman van ZBC met een goede reflex de kopbal overtikken. Even later kwam Davy Wessels door, schoot van ongeveer 20 meter, maar zag de doelman van ZBC weer redden. Rene Wolbers was gevaarlijk uit een hoekschop, maar zag zijn schot van de lijn gehaald worden door een ZBC verdediger. Rene Wolbers, die een hele goede wedstrijd speelde, passeerde zelf 3/4 man van ZBC, kwam voor de keeper, maar schoot uiteindelijk naast.

SVBO was de betere, kreeg kansen, maar met een 1-0 voorsprong is het natuurlijk altijd nog gevaarlijk. Zo had ZBC wel enkele keren dat ze in de aanval waren, maar een schot ging over, terwijl Ebeltjes de hoge ballen goed pakte. Toin Loves kreeg een goede kans, maar stiftte uiteindelijk over. SVBO was de gevaarlijkste ploeg, veel aanvallen, maar de voorzetten waren net niet goed genoeg. Daarnaast hielp het droge veld ook niet echt mee, want Kaiser leek te kunnen scoren, maar schopte over de bal, doordat die opstuiterde.

Toch viel de bevrijdende 2-0 wel. Zo'n 10 minuten voor tijd kwam Loves er langs op rechts en schoot raak in de verre hoek. Na die 2-0 kreeg diezelfde Loves een goede kans, van ongeveer 11 meter. Hij nam aan, maar schoof de bal naast. De 3-0 viel alsnog. Met een schot vanaf de 16 schoot Wielens de bal buiten bereik van de doelman van ZBC en zette zo de 3-0 eindstand op het scorebord.

Door deze winst blijft SVBO aan kop. VKW verloor bij Noordster en staat nu dus op 5 punten achterstand. De nummer 2 is op dit moment Rolder Boys. Die ploeg won vandaag en staat dus nog 1 punt achter, maar heeft één wedstrijd meer gespeeld dan SVBO. Komende donderdag (Hemelvaartsdag) speelt SVBO de inhaalwedstrijd uit tegen Noordster. Mocht SVBO winnen dan wordt het gat met Rolder Boys dus 4 punten en dan kan SVBO in de uitwedstrijd bij Musselkanaal kampioen worden.

Zover is het nog niet. Donderdag eerst de uitwedstrijd bij Noordster. De ploeg die nog tegen de nacompetitie strijd, dus dit is niet een wedstrijd die zomaar even gewonnen wordt. Donderdag moet SVBO dus het goede spel van vandaag doortrekken. De wedstrijd tegen Noordster begint om 14.00 uur.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Uw banner op onze website? Vraag hier meer informatie aan!

Agenda