1.000 Triatleten aan de start tijdens de Nederlandse Kampioenschappen Triathlon Klazienaveen

KLAZIENAVEEN - De 9e editie van de Fischer Plus Triathlon Klazienaveen wordt de grootste Triathlon tot nu toe georganiseerd door de Stichting Triathlon Klazienaveen. Na de succesvolle N.K.’s Masters in 2013 en 2014 en een geslaagde Triathlon op de middenafstand in 2014 heeft de N.T.B. voor 2015 én 2016 het N.K. MD (middenafstand) aan Klazienaveen toegekend. Zowel locatie, tijdstip als organisatie blijken een schot in de roos te zijn, want er kondigt zich een top deelnemersveld aan voor deze titelstrijd.


Gemeente heeft het kanaal uitgebaggerd en de wallen gemaaid voor Nederlandse Kampioenschappen
De gemeente Emmen heeft afgelopen week de wallen gemaaid van het kanaal dat het decor is voor het zwemgedeelte van de 9e editie van de Triathlon in Klazienaveen Er worden vanwege de grote deelname enorm veel toeschouwers verwacht, daar ook de weersverwachting voor zondag erg gunstig is! Enkele weken daarvoor heeft een gespecialiseerd bedrijf ook het gedeelte naar de ovonde van Klazienaveen uitgebaggerd Daarbij is meer dan 400 kub slijk en rotzooi uit het kanaal verwijderd. De atleten zullen naar alle waarschijnlijkheid nu toch wel schoner uit het water komen.

De Witte Olifant kindertriathlon is ook al een nationaal evenement aan het worden
De kindertriathlon heeft over deelname niet te klagen. Veel atleten, die aan de start van de grote wedstrijd verschijnen nemen hun kroost mee die graag mee willen doen aan de Witte Olifant Kindertriathlon. Ook veel kinderen uit de omgeving hebben zich al opgegeven voor deze wedstrijd. Afgelopen zondag was er een oefensessie voor de kids en hierbij kwamen heel veel kleine atleten al meedoen om voor de wedstrijd van komende zondagmorgen goed voor de dag te komen. Zwemvereniging Polaris heeft hier met vele vrijwilligers aan meegewerkt. De gehele Nederlandse top aan de start van de NK Halve Triathlon in Klazienaveen De gehele Nederlandse top van de Triathlon heeft zich ingeschreven bij de 9e editie van de NK in Klazienaveen Alleen internationale topper Bas Diederen ontbreekt op dit lijstje. Daarvoor ligt het NK in Klazienaveen te dicht bij het WK IRONMAN van Hawaii. Maar voor de rest is iedereen met naam en faam op de lange afstand aanwezig, met een mix tussen ervaring, talent en jong geweld!

We zijn er nu al zeker van dat het een spannend kampioenschap wordt.
Nederlandse toppers als Bart Candel, Chris Brands, Diederik Scheltinga, titelverdediger Dirk Wijnalda, Eddy Lamers, Edo Van Der Meer, Erik-Simon Strijk, Evert Scheltinga, Jan-Roel Heerssema, Martijn Dekker, Stefan van der Pal (vorig jaar winnaar van de eerste Middenafstand Triathlon in Klazienaveen), Sven Strijk, Terrence Olaria, Thijs Koelen, Thomas Nasz en Youri Severin zijn op dit moment de toppers die allemaal aan de start verschijnen van deze NK. Nog nooit is er zo’n sterk deelnemersveld in één wedstrijd de strijd aangegaan. Bij de vrouwen ontbreken alleen Irene Kinnegim, die focust op de Challenge Alemer-Amsterdam en Yvonne Van Vierken (haar laatste deelname aan een NK over de halve Triathlon dateert al van 2007). De 2 dames die naast haar op het podium van IRONMAN Maastricht stonden zijn wel van de partij namelijk Sarissa de Vries en Carla van Rooijen. Zij nemen het op tegen Sandra Wassink-Hitzert (twee weken terug nog 2e in Lommel Belgie) en Renate Post uit Klazienaveen, die vorig jaar de winnaar was bij de dames. Ook bij de Sportlandgoed Zwartemeer Triathlon O.D. (olympische afstand) is er een groot deelnemersveld. Heel veel atleten, die bij de vorige edities nog streden voor de titel Masters zijn weer aan de start van deze geweldige wedstrijd. De deelnemers genoten vooral van het in grote getale aanwezige publiek langs de hele route en vooral in het gezellige centrum van Klazienaveen.

KOOPZONDAG in Klazienaveen
Klazienaveen centrum heeft er net als vorig jaar voor gekozen om de winkels te openen tijdens dit grote evenement in het dorp.
Vorige jaar hebben vele winkeliers leuke acties in hun winkels en daarop hebben veel toeschouwers daarbij gebruikt gemaakt om deze te bezoeken. De winkels zullen om 13.00 uur hun deuren openen.

Programma Triathlon Klazienaveen
Het programma is zoals elk jaar lekker druk in Klazienaveen.
Om 09.30 uur beginnen de organisatie met de Witte Olifant Kindertriathlon.
Vanaf 11.00 uur starten de atleten van de Plus Fischer halve Triathlon op de Nederlandse Kampioenschappen.
Om 12.10 en 12.15 uur start de TYR 1/8 Triathlon (sprint) en vanaf 12.30 de Sportlandgoed Zwartemeer OD Triathlon.

RTV Drenthe in Klazienaveen
Voor het eerst zal er een live-stream van de Triathlon te volgen zijn op de sites van Triathlonklazienaveen.nl en op de RTVdrenthe.nl. Ook zal RTV Drenthe met een heel groot podium in het centrum zijn waar verschillende demonstaties van sportverenigingen uit de omgeving gegeven worden.
Ook zal er een groot live beeldscherm bij het terras van de Witte Olifant en bij de tribune in het centrum geplaatst worden, waar de toeschouwers in het centrum de wedstrijd kunnen volgen! Afgelopen dinsdag stopte de voorinschrijving en het is niet meer mogelijk om je nog in te schrijven voor deze wedstrijd. Alleen bij de Witte Olifant Kindertriathlon is dat mogelijk.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

RAPIDE Internet

Agenda