Tessa Geerlings Europees kampioen BMX
11 juli had ik het EK op de cruiser, de manches voelden goed aan, elk rondje werd eigenlijk beter. In de halve finale had ik een goede start en een foutloos rondje, door dat rondje had ik erg veel vertrouwen in de finale! Omdat ik in de halve finale eerste werd, mocht ik als eerste mijn startplaats kiezen aan het hek, hierdoor stond ik op 1 aan de binnenkant.
In de finale was mijn eerste slag bij de start iets minder, maar mijn versnelling was super en daardoor pakte ik van start tot finish de leiding! (Vorig jaar in Roskilde (DE) werd ik op de cruiser 2e)
Zondag 12 juli had ik het EK op de 20'' en hierbij moest ik mijn titel verdedigen van vorig jaar. Ik had er heel veel zin in, en mijn gevoel was ook heel goed. Mijn doel was om mijn titel te verdedigen en te dubbel te pakken net zoals op het NK. De manches verliepen goed en ging ook elke keer beter, ik zat in de manche bij Soraya van Hees wiens thuisbaan het was, dat voelde voor mij heel goed, zo kon ik nog extra goed opletten welke lijnen het beste waren, en waar de mogelijke inhaal acties konden gebeuren.
In de kwart finale zat ik meteen bij een van de grootste concurrenten in, Ellen Jacobs mijn start was hier iets minder dan die van haar, waardoor ik in de eerste bocht als 2e aan moest sluiten, maar mijn 2e stuk was veel sneller waardoor ik al snel de leiding gemakkelijk overnam. In de halve finale zat ik bij Caroline Hidmo in (Zweden) die ook erg goede voorrondes had gereden, hierbij had ik een goede start kwam als eerste over de finish.
In de finale stond ik tussen Ellen jacobs en Soraya van Hees in. Mijn start was heel slecht waardoor ik meteen ingesloten werd en mijn versnelling niet goed kon doen en zelfs achteraan moest sluiten op het eerste stuk, wat altijd mijn sterke kant is. Ik ging de eerste bocht in op plek nummer 6, op het 2e stuk wist ik veel goed te maken waardoor ik alweer op plek 3 lag. In de 2e bocht wist ik een move te maken en plek 2 te bemachtigen, dit ging echter niet zonder slag of stoot, want hierbij raakte ik mijn concurrente hard aan waardoor zij uit de baan vloog, en ik helaas nog wat snelheid verloor. Hierna heb ik er alles nog aangedaan om mijn achterstand op de nummer 1 goed te maken, maar de finish kwam daarvoor net te vroeg.
En finishte ik als 2e. Helaas ging mijn droom om te dubbel te pakken hier aan mij voorbij, maar aangezien mijn baansnelheid en come back op de baan zo goed was, weet ik gewoon dat als mijn start goed was geweest ik de dubbel had kunnen pakken.
Woensdag 22 juli en donderdag 23 juli fiets ik het WK in Zolder (be).