NK Tijdrijden voor Beloften, Nieuwelingen en Junioren
Er is een parcours van 17 kilometer uitgezet, dat vanuit het centrum van Schoonebeek richting Erica voert. Via de Burgemeester Osselaan over de NAM locatie, Kanaalweg, Veenschapsweg, rechtsaf Dordseweg gaat het rechtsaf over de Europaweg. Via het Koelveen en Valendisweg keren de renners terug naar het centrum van Schoonebeek waar de finishlijn is getrokken nabij de âjaknikkerâ.Het parcours kenmerkt zich door lange rechte stukken, waar de wind een belangrijke rol kan spelen en het Nederlands Kampioenschap extra zwaar kan maken.
Afgelopen jaar werd Peter Koning Nederlands Kampioen bij de Beloften. De strijd tegen de klok van de Nieuwelingen, Junioren en Beloften begint woensdagmiddag 5 juni om 16.00 uur. Het Nederlands Kampioenschap Tijdrijden heeft in Rabobank Emmen-Coevorden en Borger-Klenckeland haar hoofdsponsor, terwijl NAM, de Nederlandse Aardolie Maatschappij, optreedt als subsponsor.
(foto Rudie Ottens)
Voorafgaand aan de start van de Nieuwelingen, Beloften en Junioren is er al veel activiteit in het centrum van Schoonebeek. Vooral voor de jeugd. Onder andere een springkussen en een âGo Biking Tourâ, die is opgezet om schooljeugd te stimuleren meer te bewegen en ze kennis te laten maken met de wielersport.
Om 13.00 uur wordt begonnen met een âDikke Bandenraceâ voor de jeugd, waarna om 14.00 uur een KNWU-Ploegentijdrit van start gaat. Deze ploegentijdrit wordt verreden met vier personen en kent drie categorieën: licentiehouders, mannen & gemixt zonder licentie en vrouwen zonder licentie. Het gaat om een kwalificatierit waarbij de snelste ploegen doorgaan naar de titelstrijd op het profparcours van de ploegentijdrit etappe in de Eneco Tour 2013 op 16 augustus in Sittard-Geleen. Er bestaat nog een mogelijkheid voor renners zonder licentie om in te schrijven voor de ploegentijdrit in Schoonebeek. Dat kan via de site www.nk-tijdrijden.nl of de site van de wielerunie, www.knwu.nl.
Het Nederlands Kampioenschap Tijdrijden op 5 juni in Schoonebeek is gratis door het publiek te bezoeken.