ALGEMEEN
woensdag 22 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
EMMEN - Het Scheperziekenhuis in Emmen heeft besloten met ingang van 2011 niet langer operaties uit te voeren die zorgen voor gewichtsvermindering. Ingrepen als maagbandoperaties of maagverkleiningen zijn dan niet langer mogelijk in Emmen.
Het ziekenhuis neemt de maatregel nadat het in 2009 in opspraak raakte. Tientallen pati?nten en nabestaanden spanden een zaak aan tegen chirurg Nick Reijnen van het Scheperziekenhuis. Zeven pati?nten overleefden een operatie, met name maagverkleiningen, van dokter Reijnen niet. Het ziekenhuis heeft nu besloten zich te richten op andere zorgtaken.
Reageer!
dinsdag 21 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
ASSEN - De provincie Drenthe heeft deze week twee bijzondere stagiairs in huis. Het gaat om ambtelijke talenten uit ontwikkelingslanden. Ryan Barcelo van de Filippijnen en Irene Achola Origa uit Oeganda doen hier kennis en ervaring op, waarmee ze het openbaar bestuur en de democratie in eigen land hopen te verbeteren. Beide gasten zijn door de provincie Drenthe uitgenodigd, op voorstel van gedeputeerde Janny Vlietstra. Zij is lid van de Raad van Toezicht van het scholingsprogramma Talent for Governance, een initiatief van The Hague Academie for Local Governance.
Reageer!
dinsdag 21 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
EMMEN - De C-jeugd van FC Emmen heeft thuis met 3-0 van AGOVV gewonnen. De D-pupillen gingen verrassend kopje onder tegen Urk.
Reageer!
maandag 20 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
ZWARTEMEER ? In een sfeervolle sporthal de Eendracht hebben de mannen van Kremer/Hurry-Up een knappe thuisoverwinning geboekt tegen Bevo/Eurotech. Nadat de eerste twee wedstrijden van het seizoen niet konden worden omgezet in winst was gisteravond de ommekeer voor de Zwartemeerse handbalploeg. Vooraf werd een lastige wedstrijd verwacht omdat Bevo wordt gezien als een top 4 ploeg van de eredivisie. Een geconcerteerd en sterk spelend Hurry-Up leidde bij rust met 12-11. Na rust bouwde de ploeg van trainer/coach Joop Fiege de scoorde uit wat resulteerde in een knappe 28-22 overwinning.
Reageer!
zondag 19 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
EMMEN - Leden van de IVN-afdeling Emmen en omstreken doen ook dit jaar weer mee aan de Euro Birdwatch. Deze vogeltelling
vindt in Zuidoost Drenthe plaats op zaterdag 2 oktober vanaf de ?Telpost Bargerveen?. Van 9.00 ? 12.00 uur zijn IVN-natuurgidsen op de heuvel aan de Noordersloot aanwezig om trekvogels te tellen, maar ook om uitleg en informatie te verschaffen over de vogeltrek. Belangstellenden zijn van harte welkom om door een kijker of telescoop mee te kijken en te tellen.
Plaats: parkeerplaats aan de Noordersloot in het Bargerveen en dan de uitkijkpost op de heuvel tegenover de parkeerplaats. Voor nadere informatie: mevr. Roelien Bijlsma, tel. (0591) 623693 of dhr. Dirk Marissen, tel. (0591) 618903.
Reageer!
zondag 19 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
ONSTWEDDE - Het Mega Piraten Festijn is een wereldje an sich. Een wereldje met eigen omgangsvormen en een eigen etiquette. Dat bleek zaterdag tijdens het MPF in Onstwedde ook weer. Want als presentator Willie Oosterhuis mag vertellen dat Nick & Simon nog een extra liedje kunnen doen, begint ie met een alternatief alfabet. Het publiek scandeert mee. A? B? C? Maar het alfabet van Willie eindigt bij de R. De R van Rosanne. En dat is het liedje waarmee Nick & Simon hun triomftocht in Onstwedde afsluiten. Samen met Jannes zijn de twee Volendammers de grote publiekslievelingen.
Reageer!
zondag 19 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
SCHOONEBEEK - Met de dreiging van een regenbui wordt er onder leiding van scheidsrechter Hoorn uit Zuidwolde afgetrapt en de eerste kans is er voor Zwartemeerse Boys in de 2e minuut door slecht uitverdedigen van SVV?04. Een minuut later aan de andere kant een soortgelijke situatie, maar de bal wordt door Zwartemeerse Boys tot ingooi verwerkt. In de 5e minuut verdwijnt een vrije trap van Zwartemeerse Boys in de SVV?04 muur.
Reageer!
vrijdag 17 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
KLAZIENAVEEN - In de nacht van vrijdag 10/11 september zijn in Klazienaveen bij Sporthal De Zon 2 legertenten gestolen. In dat weekend was een handbaltoernooi voor diverse teams uit Nederland, maar zaterdagmorgen waren er 2 tenten verdwenen. Ondanks dit voorval is het toernooi goed verlopen maar wel een een donker randje.
Reageer!
dinsdag 14 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
BARGER COMPASCUUM - Afgelopen zaterdag werd Geard Lingenaar verrast met ?De Opsteker? van Barger Compascuum wegens zijn enorme verdiensten voor het dorp. Hij kreeg deze opsteker overhandigd tijdens de jaarlijkse stoppelmarkt in Barger Compascuum. Voor de opsteker konden de bewoners mensen of groepen voordragen aan een deskundige jury. Toen Gerard Lingenaar van school af kwam werd hij als vrijwilliger in het dorpshuis De Collink om allerlei activiteiten gaan doen. Zo kwam hij ook in de organisatie van de spelweek voor de jeugd. Dat is inmiddels 25 jaar geleden.
Reageer!
maandag 13 sep 2010 | Geschreven door Bennie Wolbers
AMER - ?Alles stroomt? oftewel ?Panta Rhei?, stelde filosoof Heraklitus, om aan te geven dat niets hetzelfde blijft. Ook al stroomt water nog steeds van hoog naar laag, de functie en waardering van het element is in de loop der jaren enorm veranderd. Naast bron van leven was en is water ook een bedreiging. Een kwestie van leven of dood. In alle religies is water een betekenisvol symbool. Onze literatuur is doorspekt met waterverhalen. En in vrijwel alle familiegeschiedenissen speelt water een wezenlijke rol.
Reageer!