ALGEMEEN
dinsdag 21 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
AALDEN ? Maandagmorgen kwamen exact 161 ooien en 130 lammetjes aan op de brink in Oud-Aalden. Herder Hilde Groen kwam samen haar 2 honden van Natuurlijk Beheer en liepen ze met de kudde via onder meer de Gelpenberg, Paardelandsdrift en Landal Aelderholt naar de golfclub De Gelpenberg. H
Het doel is om tot en met vrijdag 24 mei de zogeheten vergrassing weg te grazen tussen de heide.
Eind augustus komt ?De kudde nogmaals langs bij onze golfclub. dat vertelde baancommissaris Ellen Kroes.
Reageer!
dinsdag 21 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
EMMEN ? Zondagmiddag is een man gewond geraakt tijdens het klussen in zijn woning aan de Rolderbrink in de wijk Bargeres in Emmen. Dat heeft het Dagblad van het Noorden gemeld.
Er waren een ambulance een traumahelikopter en de brandweer aanwezig. Er zou een steekvlam geweest zijn en daardoor brak de brand niet uit.
Het is nog onduidelijk hoe het met de man gaat.
Reageer!
dinsdag 21 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
EMMEN - De bedrijventerreinen Barger Oosterveld en Business Park Meerdijk krijgen het certificaat van het Keurmerk Veilig Ondernemen Bedrijventerreinen (KVO-B). Het wordt op dinsdag 22 mei uitgereikt door burgemeester de heer C Bijl. De vice voorzitter van de Vereniging Parkmanagement Bedrijventerreinen Emmen (VPB), mevrouw Ciska van Huizen, neemt het in ontvangst. Doel van het KVO-B is gezamenlijk werken aan een veiliger bedrijventerrein. Dat samen gebeurt door de gemeente Emmen, politie, brandweer, ondernemers en de VPB
De VPB heeft in 2007 het initiatief genomen tot uitvoering van het KVO-traject. Inmiddels is de samenwerking zover dat het bedrijventerrein Bargermeer voor de tweede maal is ge her-certificeert en de bedrijventerreinen Barger Oosterveld en Business Park Meerdijk voor het eerst het certificaat in ontvangst mogen nemen. Op 27 februari j.l. is de audit door KIWA glansrijk verlopen. Resultaten die haalbaar zijn, vergroting van de zichtbaarheid van panden door gerichter groenonderhoud en veel voorlichting aan ondernemers. De activiteiten worden gestuurd op basis van actuele gegevens over aard en omvang van de criminaliteit. De VPB treedt op als trekker, de andere partijen nemen deel in de begeleidende werkgroep. Tevens levert het de leden van de VPB, die gevestigd zijn op een gecertificeerd terrein een korting op op hun brandverzekering. Samen werken levert geld op!
De partners zijn in de uitvoering van het KVO-traject begeleid door de ondernemersorganisatie MKB-Noord en het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing Drenthe.
Reageer!
dinsdag 21 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
EMMEN - Op zaterdag 25 mei zal op het plein bij Wijkcentrum Het Brinkenhoes aan de Mantingerbrink 140 in de wijk Bargeres de feestelijke opening plaatsvinden van het infopunt Bargeres. Om 11:30 uur start op het plein de openingshandeling door wethouder Henk Jumelet en ook om die tijd is er een ballonnenwedstrijd. Van 11:00 uur tot 15:00 uur vindt er een informatiemarkt plaats met organisaties die actief zijn rondom de informele zorg of actief zijn in het Brinkenhoes.
Reageer!
dinsdag 21 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
KlAZIENAVEEN - In het hartje van Klazienaveen heeft Sportschool Extension een stevige metamorfose ondergaan. Met een nieuwe vloer, nieuw plafond, nieuwe lampen en een stevige verfbeurt, ziet deze Klazienaveense sportschool er weer perfect uit.
De eigenaren Nannie Knorren en Gerard de Hoop overwogen om te stoppen met de sportschool. `De twee hebben toch met overtuiging besloten om door te gaan en gelijktijdig de sportschool te renoveren. Trots zijn we op het resultaat en daarom willen we iedereen graag laten zien hoe mooi onze sportschool geworden is ', legt Nannie uit.
Op zaterdag 25 mei tijdens de open dag staan de deuren van 10.00 tot 15.00 uur dan ook open, om een breed publiek in de gelegenheid te stellen om een kijkje te nemen in de prachtig opgeknapte sportschool.
Heeft u zin om tijdens uw bezoek even de loopband, home- , cross- en/of roeitrainer te proberen? Ze staan er voor u en ook is de fysiotherapeut aanwezig.
Reageer!
maandag 20 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
EMMEN - De afgelopen maanden zijn acht mannen in de leeftijd van 25 tot 45 jaar aangehouden. Ze worden verdacht van inbraken en diefstal. Onder hen zijn enkele ?veelplegers?. Alle mannen komen uit Emmen. Vijf woninginbraken en een poging t?t woninginbraak worden aan de verdachten gelinkt. Verder worden de mannen verdacht van diefstal van metalen, bekabeling vanaf Emmer bedrijfsterreinen, een trilplaat, metalen delen vanaf een kunstwerk, twee auto?s en een aantal fietsen. De diefstallen zijn gepleegd tussen april vorig jaar en begin van dit jaar. Enkele goederen zijn teruggevonden en ook terugbezorgd bij de rechtmatige eigenaren.
Reageer!
vrijdag 17 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
GRONINGEN - De in december 2012 voor het eerst georganiseerde Groninger Basketball Week vindt in 2013 geen vervolg. Grietje Pasma, directeur van Topsport Noord Nederland heeft dit besloten. Voorwaarden voor een tweede editie zouden zijn de medewerking en deelname van GasTerra Flames, voldoende sponsoring, bijdrage van de Provincie en gemeente Groningen en voldoende publieke belangstelling middels de verkoop van seizoenkaarten via de GasTerra Flames en de Basketball Bussiness Club leden. Belangrijkste reden is dat het financieel onverantwoord is om eind december 2013 een tweede editie van de Groninger Basketball Week te organiseren.
Reageer!
donderdag 16 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
TYNAARLOO - Op zaterdag 18 mei a.s. organiseren het Nationaal Park en Nationaal Landschap Drentsche Aa een Pannenkoekenfietstocht Drentsche Aa in Vogelvlucht. Een Nationaal Park gids neemt de deelnemers mee tijdens deze fietstocht door het Drentsche Aa gebied richting Gasteren waar deelnemers tussen de middag op eigen kosten pannenkoeken kunnen eten. De route is ongeveer 25 km. Afhankelijk van weer en wind kan de tocht iets korter of langer duren. De fietstocht voert door bosgebieden, graslanden, langs de rivier en over de heide en stappen af en toe af op interessante plekken. Rond drie uur zijn we terug op de startplaats.
Reageer!
donderdag 16 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
ASSEN - In opdracht van het Nationaal Park Drentsche Aa organiseert IVN (Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid) van 21 t/m 24 mei, het onderwijsproject ?Jonge reporters?. Middelbare scholieren maken als jonge reporters een digitale krant voor Nationaal Park Drentsche Aa. Zij verkennen het gebied op de fiets en praten ondermeer met ondernemers, een kunstenaar en bewoners. De opgedane kennis en gemaakte foto?s en schilderijen, verwerken ze in krantenartikelen. Jongeren als verslaggevers voor jongeren met als opdracht ze enthousiast te maken voor een Drentsche Aa bezoek. Onderwerpen die in aan bod komen zijn cultuurhistorie, wonen, recre?ren, kunst, gastheren, natuur en landschap.
Reageer!
dinsdag 14 mei 2013 | Geschreven door Bennie Wolbers
KLAZIENAVEEN - Maandagavond worden de kijkers van PowNews verrast door een reportage over Klazienaveen. Rutger van Castricum heeft aangetoond dat Koning Willem-Alexander toch echt wel een bezoekje aan het dorp moet brengen. De inwoners, met onder andere Benny Walstra van het zangkoor de Eemslander Shanty's, waren lovend over hun dorp. 'In ons dorp Klazienaveen hebben ze namelijk 'gewoon alles': "De Lidl, Bristol, Blokker, C1000, Scapino, Aldi, Wibra, Jumbo en de Plus.'
De bewoners vinden het verder maar discriminerend dat Willem-Alexander hun dorp niet aandoet. Wie dat op zijn geweten heeft? dat is 'De Partij van de Armoed. dat is Uh, de Partij van de Oude mensen. Nou, maar ik kom er even niet op. Ik weet wel CDA is Christen Unie.'
Er was vorige week al te zien wat de inwoners van Musselkanaal vinden van het feit dat de nieuwe koning hun dorp links heeft laten liggen.
Reageer!