Politieberichten donderdag 29 april
Gewonden in het verkeer
HOOGEVEEN â Woensdagmorgen is op het fietspad van de Dr. Anton Philipsstraat in Hoogeveen een 17-jarige bromfietser uit die plaats aangereden door een auto. De 60-jarige automobilist uit Nieuw Amsterdam wilde een oprit naar een bedrijf inrijden en kwam daarbij in botsing met de tegemoetkomende bromfietser die over het fietspad reed. De automobilist en bromfietser hebben elkaar waarschijnlijk niet gezien omdat de bromfiets net, met volgens een getuige ook nog vrij hoge snelheid, langs een geparkeerde vrachtwagen reed.
HAVELTE â Op de Osseweidenweg in Havelte kwam een 71-jarige man uit Ruinerwold woensdagmiddag met zijn scootmobiel in een sloot terecht. De man kwam met de wielen van zijn scootmobiel naast de weg en raakte in een slip. Die eindigde in de sloot. Twee passerende militairen zagen de man liggen en haalden hem uit de sloot. De man is voor onderzoek per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Meppel.
ZWINDEREN â Op de A-37 ter hoogte van Zwinderen belandde in de nacht van woensdag op donderdag een 23-jarige man uit Elim met zijn auto op de kop in de middenberm. De man raakte daarbij gewond maar kon zelf uit zijn auto klimmen. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Hoogeveen. Waarschijn lijk is het ongeval mede ontstaan door de hoge snelheid waarmee de man reed. Hij verklaarde zeker 160 km per uur te hebben gereden. Hij had niet gedronken.
PATERSWOLDE â Op de kruising van de Verlengde Boterdijk met de Hooiweg in Paterswolde kwamen woensdagmiddag een auto en een fietser met elkaar in botsing. De 73-jarige fietser uit Peize verleende geen voorrang aan de auto die werd bestuurd door een 41-jarige vrouw uit Eelderwolde. De fietser raakte licht gewond en is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.
MEPPEL â Op de weg Haakswold bij Meppel raakte woensdagmiddag een 16-jarige bromfietser uit Ruinerwold gewond. De jongen reed over het fietspad en werd aangereden door een bestelbus die een oprit naar een woning in wilde rijden. De 34-jarige bestuurster uit Oldenzaal had de bromfietser niet gezien. De bromfietser is met o.a. beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Meppel. Ook de automobiliste raakte licht gewond en is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis.
Winkeldief aangehouden
BEILEN â Een 49-jarige man uit Beilen is woensdagmiddag in een winkel aan de Brinkstraat in Beilen aangehouden voor winkeldiefstal. De man nam zonder af te rekenen een zonnebril mee. Ook bleek hij bij een andere winkel nog een paar slippers gestolen te hebben. Nadat hij op het politiebureau een verklaring had afgelegd is hij weer in vrijheid gesteld. De politie maakt proces-verbaal op.
In bezit van drugs
EMMEN â Op de Weerdingerstraat in Emmen hield de politie woensdagavond twee mannen van 29 en 37 jaar uit Emmen en Berlijn aan. De politie controleerde de mannen in hun auto na een anonieme melding. De man uit Emmen had meerdere zakjes cocaïne in zijn bezit. Deze zijn in beslag genomen. Beide mannen zijn op verdenking van het in bezit hebben van drugs voor nader onderzoek ingesloten.
Verkeerscontroles
De politie hield woensdagmorgen roodlichtcontroles in Hoogeveen en Zuidlaren. In Hoogeveen werden op de kruising van de Wolfsbosstraat en Het Haagje zes fietsers en één bromfietser bekeurd. Bij verkeerslichten in de Stationsweg in Zuidlaren bekeurde de politie vijf automobilisten die het rode licht negeerden.
In Emmen en Klazienaveen werden 66 verkeersovertreders bekeurd. Vier keer voor het niet handsfree bellen, vijf keer voor het overschrijden van de maximum snelheid, twee voor het niet dragen van de autogordels, één keer voor het inhalen over een doorgetrokken streep, een bromfietser met een te hoge constructiesnelheid, één automobilist met losliggende lading op een aanhangwagen en drie automobilisten voor onnodig claxonneren. Ook werd er met de radar gecontroleerd. Van de 3245 gecontroleerde autoâs reden 49 bestuurders te snel.
Landbouwmachines gestolen
DROUWENERVEEN â Vanaf een akker aan de Achterweg in Drouwenerveen zijn tussen afgelopen zaterdag en woensdag twee landbouwwerktuigen gestolen. Het gaat hierbij om een vleugelschaarcultivator met kooirol en een vorenpakker met hydraulisch onderstel. Deze landbouwwerktuigen zijn ruim drie meter breed en wegen enkele tonnen. Ze moeten met een tractor of grote aanhanger zijn vervoerd. De eigenaar, een landbouwer uit Drouwenermond, deed aangifte van diefstal.