Politieberichten vrijdag 20 mei
Politie houdt verkeerscontrole in Coevorden
COEVORDEN â De politie heeft donderdag een verkeerscontrole gehouden in de omgeving van Coevorden. Tijdens deze controle zijn bekeuringen uitgedeeld wegens: te hoge constructiesnelheid van de bromfiets (3x), het rijden door rood licht (1x), het bromfietsen zonder rijbewijs (1x), het overschrijden van het maximum laadvermogen van een aanhangwagen (2x), het niet dragen van de gordel (4x), het niet kunnen tonen van het rijbewijs (1x), het rijden met getinte ruiten (4x), het niet handsfree bellen (5x), het niet hebben van een hulpkoppeling (1x).
In totaal zijn 13 bromfietsen gecontroleerd op de rollentestbank. De radarauto op de N863 bij Coevorden heeft 91 bestuurders gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid is 120 km/per uur. De radarauto op de N862 Klazienaveen heeft 130 bestuurders gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid was 72 km/uur. De radarauto op de N379 weg tussen Zwartemeer en Emmer-Compascuum heeft 47 bestuurders gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid was 123 km/uur.
Politie zoekt getuigen diefstal uit woning
BEILEN â Een 89-jarige man uit Beilen deed donderdagmiddag aangifte van diefstal uit zijn woning. De man, die woont aan de Sportlaan, had aan het einde van de middag twee vrouwen zijn woning binnengelaten. De twee vrouwen hadden bloemen mee met gebak en wilden graag wat informatie van de man. Op een bepaald moment werden de vrouwen vervelend en heeft de man ze de woning uitgestuurd. Kort daarna zag de man dat er een niet nader te noemen geldbedrag uit de woning was weggenomen. Hij deed daarop aangifte van diefstal. De politie vraagt getuigen die meer weten over deze diefstal, zich te melden via 0900-8844.
Man aangehouden na valse 112-melding
HOOGEVEEN â De politie heeft donderdagavond een 43-jarige man uit Hoogeveen aangehouden aan de Jan Steenstraat. De man had een valse 112- melding gedaan. Hij belde de politie over een bedreiging bij zijn woning met een wapen. De politie ging ter plaatse en trof uiteindelijk de 43-jarige man die onder invloed van alcohol verkeerde. Er bleek niets aan de hand. De man bleek een valse melding te hebben gedaan. De verdachte is voor verhoor ingesloten op het bureau in Assen. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt.
Aangifte diefstal camper
MEPPEL â Een 64-jarige man uit Meppel deed donderdagavond aangifte van diefstal van zijn camper. De man kwam bij de stalling aan de Steenwijkerstraat in Meppel, maar trof zijn camper niet aan. Het is nog onbekend wie het voertuig heeft meegenomen. De schade bedraagt enkele tienduizenden euroâs. De eigenaar van de stalling heeft de camper voor het laatst gezien op zondag 15 mei. Het gaat om een Fiat 230, kenteken 31-BS-JP. Mensen die beschikken over meer informatie worden gevraagd contact op te nemen met de politie via 0900-8844.
Krat bier weggenomen na insluiping
MEPPEL â Donderdagavond rond 22.30 uur is een krat bier weggenomen uit een woning aan de Comm D Voos van Steenwijklaan. De bewoners waren thuis, maar hebben niemand vernomen. Mogelijk is de dader via de schutting in de tuin geslopen, waardoor deze vervolgens achterin de woning de krat bier heeft weggenomen. Mogelijk is er ook nog gereedschap weggenomen uit het naast gelegen schuurtje. De politie vraagt getuigen zich te melden.