Politieberichten vrijdag 9 september

Aangehouden op verdenking diefstal diesel PEIZE ? Op de Bunnerveenseweg in Peize hield de politie in de nacht van donderdag op vrijdag een 30-jarige man uit Groningen en een 32-jarige man uit Zuidlaren aan. De twee worden verdacht van diefstal van diesel. Agenten zagen de beide mannen rijden op een kleine tractor waarvan de verlichting niet in orde was. Bij een controle zagen de agenten dat de mannen een grote jerrycan bij zich hadden met een stuk slang. E?n van de mannen is al eens eerder aangehouden voor diefstal van diesel. In de jerrycan bleek diesel te zitten. Beide mannen zijn aangehouden en voor nader onderzoek ingesloten.

Politie waarschuwt voor ‘airbagdieven’
DRENTHE - De politie is op zoek naar getuigen die beschikken over meer informatie als het gaat om de diverse diefstallen van airbags die de afgelopen week hebben plaatsgevonden. In de nacht van maandag op dinsdag is in Bovensmilde ingebroken in twee auto’s en in de nacht van dinsdag op woensdag zijn in Rolde airbags weggenomen uit twee voertuigen. Ook in de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in twee auto’s in Beilen.

De eigenaren deden aangifte. Net als in voorgaande jaren valt het op dat dieven vooral toeslaan in plaatsen die vlakbij snel- of autowegen liggen, zodat ze zich snel uit de voeten kunnen maken. De politie vraagt mensen extra alert te zijn de komende tijd. Ziet u iets verdachts, zoals mensen of voertuigen, noteer dan zoveel mogelijk informatie. Denk hierbij aan het signalement van de personen en het kenteken, de kleur, het merk en type van de auto. Heeft u met spoed de politie nodig, dan kunt u bellen met 112. In andere gevallen, kunt u bellen met 0900-8844.

Politie controleert verkeer
ASSEN - Op verschillende wegen in- en rondom Assen bekeurde de politie donderdag in totaal 16 verkeersovertreders.
- negen bestuurder voor het niet handsfree bellen,
- twee bromfietsers waarvan hun bromfiets een te hoge constructiesnelheid had,
- twee bromfietsers die reden zonder verplichte spiegel,
- één automobilist die zijn rijbewijs niet kon tonen,
- één automobilist voor het rijden door rood licht,
- één automobilist voor het overschrijden van de maximum snelheid binnen bebouwde kom.

OUDE MOLEN – Donderdagmorgen controleerde de politie samen met VVN het verkeer bij OBS Meester Crone in Oude Molen. Er werd voornamelijk gelet op de snelheid en het vervoer van kinderen. In totaal werden 20 voertuigen gecontroleerd waarbij geen overtredingen werden geconstateerd. Kinderen op de fiets gedroegen zich keurig en de meesten waren goed zichtbaar door een opvallend verkeershesje wat gedragen werd. Wel bleek dat er over het algemeen snel werd gereden. De komende tijd gaat de politie hier enkele snelheidscontroles houden.

KLAZIENAVEEN – Tijdens een grote verkeerscontrole op de A-37 en N 862 ter hoogte van Klazienaveen bekeurden politie en Koninklijke Marechaussee donderdag 27 verkeersovertreders.

- 19 automobilisten voor allerlei technische gebreken aan hun auto en/of aanhangwagen. Eén auto was zelfs in een zodanig slechte technische staat dat er niet meer mee mocht worden gereden.

- drie automobilisten die geen gordel droegen

- drie automobilisten waarvan eentje geen rijbewijs kon tonen, de andere reed zonder verzekerd te zijn en de derde (taxichauffeur) geen taxipas kon tonen

- twee automobilisten die niet handsfree belden.

Een Duitse truck met oplegger werd in bewaring genomen omdat bleek dat het bedrijf dat eigenaar is van de combinatie nog gesignaleerd stond voor betaling van 49 openstaande boetes voor een totaalbedrag van ruim € 3100,-. Zodra de boetes betaalt zijn, wordt de combinatie vrijgegeven.

Aanhanger gestolen
EMMER COMPASCUUM – Donderdagmorgen tussen 10.30 en 12.00 uur is vanaf de Berkenlaan in Emmer Compascuum een bruine aanhangwagen gestolen. De eigenaar deed aangifte.

Bromfietser onder invloed
ZWARTEMEER – Op de Huizen in Zwartemeer ging donderdagavond een 28-jarige bromfietser uit die plaats onderuit. De man raakte licht gewond en is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Emmen. Tegenover de politie verklaarde hij niet meer te weten wat er was gebeurd. Mogelijk dat de oorzaak daarvan en van het ongeluk temaken heeft met het gebruik van alcohol en drugs. De man verklaarde namelijk dat hij gedronken had en een jointje had gerookt. Bovendien is hij het in het bezit van een rijbewijs. Een arts nam in het ziekenhuis op verzoek van de politie bloed af bij de man. Afhankelijk van de uitkomst van het bloedonderzoek maakt de politie wel- of geen proces-verbaal op.

Kluis weg
KLAZIENAVEEN – Donderdagavond tussen 21.15 en 22.00 uur is ingebroken in een motorzaak aan de Industrieweg in Klazienaveen. Men kwam binnen door een deur open te breken. Uit het kantoor is een kluis weggenomen. In de kluis zaten o.a. een aantal kentekenbewijzen en vrijwaringbewijzen. De politie stelt een onderzoek in.

Vluchtende man ramt politieauto
HOOGEVEEN – Op de A-37 bij Hoogeveen hield de politie in de nacht van donderdag op vrijdag een 27-jarige man uit het Noorse Askim aan. De man was in Duitsland doorgereden na een aanrijding en daarna ingereden op Duitse politieagenten die hem wilden laten stoppen. Hij passeerde daarbij een roadblock waarbij beide achterbanden sneuvelden. De man vluchtte in zijn auto via de A-37 naar Nederland, achtervolgd door vier Duitse politieauto’s. Daar werd hij opgewacht door meerdere auto’s van de Drentse politie.

Met snelheden tot 140 km per uur en met twee kapotte achterbanden vluchtte de man richting Hoogeveen. Onderweg ramde hij een Nederlandse politieauto. Bij Hoogeveen wierp de politie een blokkade op waar hij niet aan voorbij kon. De man werd aangehouden en ingesloten. Omdat de politie vermoedt dat hij onder invloed verkeerde van drugs en/of alcohol nam een arts op verzoek van de politie bloed van hem af. Zijn rijbewijs is ingevorderd. In de auto lagen o.a. meerdere zakken Qat (een verdovend middel dat in Duitsland verboden is). Twee Nederlandse politiemensen deden aangifte van poging tot doodslag. Vandaag overlegt het OM met de Duitse justitie over de verdere afhandeling van deze zaak.

Voertuig tegen boom
EXLOO – Donderdagmorgen rond 10.00 uur heeft een eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden aan de Oude Dijk in Exloo. De 36-jarige bestuurder raakte door nog onbekende oorzaak met zijn voertuig tegen een boom. Hij is uit zijn auto bevrijd door de brandweer en naar het ziekenhuis in Stadskanaal gebracht. Het letsel van de bestuurder is nog onbekend. De weg is tijdelijk afgezet voor het overige verkeer.

Man aangehouden wegens diefstal fietsen
ASSEN – Agenten hebben donderdagochtend een 41-jarige man uit Beilen aangehouden op verdenking van diefstal van twee fietsen. De man werd door een getuige gezien op de Rolderstraat met een karretje van de supermarkt met daarop twee fietsen. Kort daarna werd de man door agenten aangetroffen aan de Havenkade. Hij had de fietsen zojuist verkocht. De man is aangehouden en ingesloten voor verhoor. De fietsen zouden zijn weggenomen aan de Stelling.

Man aangehouden wegens mishandeling
NIEUW WEERDINGE – De politie heeft donderdagmiddag een 26-jarige man uit Nieuw Weerdinge aangehouden wegens mishandeling van een 38-jarige buurtbewoner aan het Zetveld. Een onenigheid tussen buren is mogelijk de oorzaak. De verdachte is ingesloten voor verhoor.

Getuigen gezocht van inbraken
NIEUW AMSTERDAM – In de nacht van woensdag 7 september 22.00 uur en donderdag 8 september 8.30 uur is ingebroken in ieder geval vier schuurtjes in Nieuw Weerdinge. Het gaat om schuurtjes aan het Tussenpad en aan de Sportlaan. Bovendien is ingebroken in een kerk aan de Wijkstraat. Daar is onder meer een televisie weggenomen. De politie doet nader onderzoek. Getuigen kunnen bellen met de politie via 0900-8844.

Woninginbraken in Assen
ASSEN – De afgelopen zes weken vonden er ruim 40 woninginbraken plaats in Assen en met name Assen-Oost. Bij de vooral overdag gepleegde inbraken verschaffen de dader(s) zich onder andere de toegang via openstaande of door hen geforceerde bovenraampjes. De buit bestaat vooral uit geluidsapparatuur, sieraden, computers en laptops, spelcomputers en de bijbehorende spelletjes.

De politie is nadrukkelijk aanwezig in de wijk. Ook stadstoezicht van de gemeente heeft extra surveillances ingezet en zal dagelijks in de wijk aanwezig zijn. Bewoners van Assen wordt ook gevraagd alert te zijn. Als u uw woning verlaat, zorg dat alle ramen en deuren gesloten zijn. In dit geval zeker: gelegenheid maakt de dief. Het is ook aan te bevelen om afspraken te maken met buren over het opletten op elkaars woning.

Ziet u verdachte situaties of een inbraak, belt u dan met de politie op nummer 112. Verdachte situaties zijn dus mensen die over schuttingen klimmen of lang bij woningen staan. De buit zal ook vervoerd moeten worden. Het vermoeden is dat dit met een auto, busje of zelfs fiets gebeurt. Noteert u in dit geval kentekens of een signalement van de dader(s) en bel de politie.

Een aantal tips voor als u langere tijd afwezig bent:
1.    Als u uw woning verlaat, sluit dan ramen en deuren af. Vergeet ook de ramen en deuren op de eerste etage niet. Sluit uw schuur of berging af.

2.    Berg sleutels van raam- en deursloten goed op.

3.    Berg reservesleutels op of leg ze in een kluis en doe er geen label aan.

4.    Berg ladder en tuinmeubilair altijd op en/of leg deze deugdelijk vast.

5.    Laat regelmatig de post uit de brievenbus halen tijdens uw afwezigheid.

6.    Laat uw tuin en planten tijdens langdurige afwezigheid verzorgen. Een onverzorgde tuin of verdorde planten in de vensterbank geven aan dat de bewoners langdurig afwezig zijn.

7.    Haal de planten niet uit de vensterbank als u lang weggaat.

8.    Zorg dat uw huis een bewoonde indruk maakt.

9.    Laat met behulp van schakelklokken verlichting aan- en uitgaan.

10.  Voorzie waardevolle goederen van een uniek merkteken: bijv. postcode en huisnummer.

11.  Schaf voor kostbaarheden en waardevolle documenten een kleine kluis aan.

12.  Wilt u toch spullen in huis verstoppen doe dit dan niet op de geëigende plaatsen.

13.  Laat nooit een touwtje uit de brievenbus hangen en leg geen sleutel in een bloempot.

14.  Waardevolle goederen niet zo neerzetten dat ze vanaf buiten goed zichtbaar zijn.

15.  Doe geen briefje op de deur waarop staat dat u weg bent of dat de sleutel bij de buren ligt.

16.  Spreek niet in op het antwoordapparaat dat u weg bent. Het komt regelmatig voor dat inbrekers eerst bellen.

17.  Antwoordt nooit op (telefonische) "enquêtes" over de vakantie.

18.  Laat gordijnen of zonwering open.

19.  Laat geen (tuin)gereedschap rondom uw woning liggen.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Mans Media, voor webhosting, domeinnamen en streams.

Agenda