Politieberichten zaterdag 1 januari

ASSEN - De jaarwisseling in Drenthe laat zich omschrijven als druk, maar vergelijkbaar met andere jaren. De oudejaarsnacht blijft voor de politie ??n van de drukste nachten van het jaar. Het aantal meldingen bij de meldkamer is ongeveer drie keer zo hoog als tijdens een normaal weekend. De politie heeft ook drie keer zoveel medewerkers in dienst tijdens deze nacht. Er is nauw samengewerkt in het voortraject en tijdens de oud- en nieuwnacht door de politie, gemeenten, OM, brandweer, ambulance en overige betrokken partijen. Er zijn in totaal 25 mensen aangehouden waarvan negen voor het rijden onder invloed. Vijf personen zijn aangehouden voor geweld tegen politie en hulpverleners. Er zijn diverse kleine en twee grotere branden geweest in de gehele provincie. Ook zijn er een aantal vuurwerkpistolen in beslag genomen. De aankomende dagen moet blijken wat het totaalbeeld in Drenthe is na de oud- en nieuwnacht. Hieronder een beeld van oud en nieuw in de provincie Drenthe waarbij een aantal incidenten is uitgelicht.

Vernielingen.
COEVORDEN – De politie heeft vrijdagavond een 40-jarige man uit Coevorden aangehouden op verdenking van vernieling van een ruit van een woning aan de Wethouder Donkerstraat. De man is ingesloten voor verhoor. Tijdens het verhoor gaf de man aan hij verhaal wilde halen bij de eigenaar van de woning. Eerder die avond zou zich een geweldsincident hebben voorgedaan waar de eigenaar van de woning bij betrokken zou zijn geweest. De dochter van de 40-jarige man zou daarbij het slachtoffer zijn geweest. De politie doet nader onderzoek.

BEILEN – Een 23-jarige jongen uit Beilen is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden wegens vernieling van een winkelruit aan de Brinkstraat. De verdachte is ingesloten voor verhoor. De jongen bekende de vernieling. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt.

Rijden onder invloed
HOOGEVEEN – Agenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een 19-jarige jongen uit Hoogeveen aangehouden op de Tamboerlaan. Deze beginnende bestuurder blies op het bureau 115 ugl. tegen hem is proces-verbaal opgemaakt.

HOOGEVEEN – De politie heeft vrijdagavond een 19-jarige jongen uit Groningen aangehouden op de Zuidwoldigerweg in Hoogeveen. De man reed in een personenauto met gedoofde lichten al slingerend over de weg. Agenten gaven de man een stopteken, maar de bestuurder gaf hier eerst geen gehoor aan. Bij de staandehouding gaf de bestuurder aan dat hij teveel had gedronken. Op het bureau blies hij 665 ugl. Omdat de verdachte een beginnende bestuurder is, is zijn rijbewijs inbeslaggenomen.

EMMEN – Een 36-jarige bestuurder van een personenauto uit Emmen kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Grote Rietplas een stopteken. Agenten wilden van de man een blaastest afnemen, maar de bestuurder wilde eerst niet blazen. Op het bureau blies de bestuurder uiteindelijk 690 ugl.

ASSEN – De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag een 41-jarige man uit Vries aangehouden op de Asserstraat in Assen wegens het rijden onder invloed. De man blies 900 ugl. op het bureau. Zijn rijbewijs in ingevorderd.

COEVORDEN – Van een 29-jarige bestuurder uit Hoogeveen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een bloedproef afgenomen op verdenking van het rijden onder invloed. De bestuurder was kort daarvoor betrokken bij een eenzijdig ongeval op N34 bij Coevorden. Medewerkers van de brandweer en ambulancedienst hebben de bestuurder uit zijn auto bevrijd. De man is voor controle naar het ziekenhuis gegaan. De politie doet nader onderzoek naar de toedracht.

Mishandeling
EMMEN – De politie heeft rond 5.15 uur vier jongemannen aangehouden op de Hoofdstraat wegens mishandeling van een 26-jarige jongen uit Veenendaal. De vier verdachten zijn ingesloten voor verhoor. Het gaat om een 18-jarige jongen uit Zwijndrecht, een 31-jarige man uit London, een 20-jarige jongen uit Emmen en een 19-jarige jongen uit ’s Gravendeel.

Geweld tegen hulpverleners
PATERSWOLDE
– Tijdens het blussen van een autobrand aan de Hoofdstraat werd verbaal geweld gebruikt tegen de brandweermensen. De politie heeft daarbij assistentie verleend.

RODEN – Een politieman werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in privétijd mishandeld door een 39-jarige man uit Roden op de Ceintuurbaan-West. De verdachte is ingesloten voor verhoor. De politie doet nader onderzoek.

EMMEN - Een 22-jarige jongeman uit Emmen is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden aan de Boerschaplaan. Bij de kruising Heesackers met de Boerschaplaan was een brandje gaande. Een groepje jongeren gedroeg zich vervelend en één van hen, de 22-jarige jongen, begon met vuurwerk te gooien. Agenten namen een doosje zwaar knalvuurwerk in beslag. Bij de fouillering gaf de verdachte aan een mes bij zich te hebben. Omdat hij geen identiteitsbewijs kon tonen en zijn woonadres niet wilde opgeven, werd hij aangehouden. Hij verzette zich bij de aanhouding en beledigde de agenten. De verdachte is ingesloten voor verhoor.

NIEUW AMSTERDAM – Agenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een 43-jarige man uit Nieuw Amsterdam aangehouden in een opvangcentrum aan de Zijtak. De bewoner veroorzaakte overlast voor zijn medebewoners. Het personeel belde de politie. Agenten hebben de man aangesproken op zijn gedrag en hem verzocht rustig te blijven. Daarop bedreigde hij de agenten. De man werd daarop aangehouden en ingesloten voor verhoor.

Branden
EEXT – Net voor middernacht is een stacaravan uitgebrand aan ’t Wit in Eext. Niemand raakte gewond. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.

ASSEN – Aan de Witterstraat in Assen brak rond 3.00 uur ’s nachts brand uit in de hal van een woning. De oorzaak is nog niet bekend. De politie doet nader onderzoek. Getuigen die meer weten over deze brand, worden gevraagd contact op te nemen met de politie via 0900-8844.

Balletjespistool
MEPPEL – De politie kreeg in de van vrijdag op zaterdag rond 5.00 uur een melding dat een man op straat zou lopen aan het Zuideinde met een wapen. Agenten troffen daar een 20-jarige jongen uit Meppel. Hij ontkende in eerste instantie een wapen op zak te hebben. Bij de fouillering werd een balletjespistool aangetroffen. Het pistool was nauwelijks van echt te onderscheiden en verboden in het kader van de wet wapens en munitie. De jongenman is aangehouden. Het pistool is in beslaggenomen.

Vuurwerk
EMMEN / EMMER COMPASCUUM – Een paar minuten in het nieuwe jaar is aan de Zuidlaarderbrink in Emmen een vuurpijl door een raam in een woning terechtgekomen. Een 47-jarige persoon (geslacht en woonplaats onbekend) raakte licht gewond door het rondvliegende glas. Hij/zij is voor controle overgebracht naar het ziekenhuis. De politie doet nader onderzoek. Ongeveer een uur later is ook een vuurpijl in een woning aan de Streng in Emmer Compascuum terecht gekomen. Niemand raakte gewond. Wel ontstond er schade in de woning.

Inbraak
EMMEN – In de omgeving van de Nijbracht in Emmen heeft de politie vrijdag- op zaterdagnacht twee verdachten op heterdaad aangehouden in verband met een inbraak in een garage aan de Phileas Foggstraat. De 19-jarige verdachte uit Zuidwolde en de 18-jarige verdachte uit Hoogeveen zijn ingesloten voor nader verhoor.

De jaarwisseling in Drenthe laat zich omschrijven als druk, maar vergelijkbaar met andere jaren. De oudejaarsnacht blijft voor de politie één van de drukste nachten van het jaar. Het aantal meldingen bij de meldkamer is ongeveer drie keer zo hoog als tijdens een normaal weekend. De politie heeft ook drie keer zoveel medewerkers in dienst tijdens deze nacht. Er is nauw samengewerkt in het voortraject en tijdens de oud- en nieuwnacht door de politie, gemeenten, OM, brandweer, ambulance en overige betrokken partijen.

Er zijn in totaal 25 mensen aangehouden waarvan negen voor het rijden onder invloed. Vijf personen zijn aangehouden voor geweld tegen politie en hulpverleners. Er zijn diverse kleine en twee grotere branden geweest in de gehele provincie. Ook zijn er een aantal vuurwerkpistolen in beslag genomen. De aankomende dagen moet blijken wat het totaalbeeld in Drenthe is na de oud- en nieuwnacht. Hieronder een beeld van oud en nieuw in de provincie Drenthe waarbij een aantal incidenten is uitgelicht.

Vernielingen
COEVORDEN – De politie heeft vrijdagavond een 40-jarige man uit Coevorden aangehouden op verdenking van vernieling van een ruit van een woning aan de Wethouder Donkerstraat. De man is ingesloten voor verhoor. Tijdens het verhoor gaf de man aan hij verhaal wilde halen bij de eigenaar van de woning. Eerder die avond zou zich een geweldsincident hebben voorgedaan waar de eigenaar van de woning bij betrokken zou zijn geweest. De dochter van de 40-jarige man zou daarbij het slachtoffer zijn geweest. De politie doet nader onderzoek.

BEILEN – Een 23-jarige jongen uit Beilen is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden wegens vernieling van een winkelruit aan de Brinkstraat. De verdachte is ingesloten voor verhoor. De jongen bekende de vernieling. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt.

Rijden onder invloed
HOOGEVEEN
– Agenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een 19-jarige jongen uit Hoogeveen aangehouden op de Tamboerlaan. Deze beginnende bestuurder blies op het bureau 115 ugl. tegen hem is proces-verbaal opgemaakt.

HOOGEVEEN – De politie heeft vrijdagavond een 19-jarige jongen uit Groningen aangehouden op de Zuidwoldigerweg in Hoogeveen. De man reed in een personenauto met gedoofde lichten al slingerend over de weg. Agenten gaven de man een stopteken, maar de bestuurder gaf hier eerst geen gehoor aan. Bij de staandehouding gaf de bestuurder aan dat hij teveel had gedronken. Op het bureau blies hij 665 ugl. Omdat de verdachte een beginnende bestuurder is, is zijn rijbewijs inbeslaggenomen.

EMMEN – Een 36-jarige bestuurder van een personenauto uit Emmen kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Grote Rietplas een stopteken. Agenten wilden van de man een blaastest afnemen, maar de bestuurder wilde eerst niet blazen. Op het bureau blies de bestuurder uiteindelijk 690 ugl.

ASSEN – De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag een 41-jarige man uit Vries aangehouden op de Asserstraat in Assen wegens het rijden onder invloed. De man blies 900 ugl. op het bureau. Zijn rijbewijs in ingevorderd.

COEVORDEN – Van een 29-jarige bestuurder uit Hoogeveen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een bloedproef afgenomen op verdenking van het rijden onder invloed. De bestuurder was kort daarvoor betrokken bij een eenzijdig ongeval op N34 bij Coevorden. Medewerkers van de brandweer en ambulancedienst hebben de bestuurder uit zijn auto bevrijd. De man is voor controle naar het ziekenhuis gegaan. De politie doet nader onderzoek naar de toedracht.

Mishandeling
EMMEN – De politie heeft rond 5.15 uur vier jongemannen aangehouden op de Hoofdstraat wegens mishandeling van een 26-jarige jongen uit Veenendaal. De vier verdachten zijn ingesloten voor verhoor. Het gaat om een 18-jarige jongen uit Zwijndrecht, een 31-jarige man uit London, een 20-jarige jongen uit Emmen en een 19-jarige jongen uit ’s Gravendeel.

Geweld tegen hulpverleners
PATERSWOLDE – Tijdens het blussen van een autobrand aan de Hoofdstraat werd verbaal geweld gebruikt tegen de brandweermensen. De politie heeft daarbij assistentie verleend.

RODEN – Een politieman werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in privétijd mishandeld door een 39-jarige man uit Roden op de Ceintuurbaan-West. De verdachte is ingesloten voor verhoor. De politie doet nader onderzoek.

EMMEN - Een 22-jarige jongeman uit Emmen is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden aan de Boerschaplaan. Bij de kruising Heesackers met de Boerschaplaan was een brandje gaande. Een groepje jongeren gedroeg zich vervelend en één van hen, de 22-jarige jongen, begon met vuurwerk te gooien. Agenten namen een doosje zwaar knalvuurwerk in beslag. Bij de fouillering gaf de verdachte aan een mes bij zich te hebben. Omdat hij geen identiteitsbewijs kon tonen en zijn woonadres niet wilde opgeven, werd hij aangehouden. Hij verzette zich bij de aanhouding en beledigde de agenten. De verdachte is ingesloten voor verhoor.

NIEUW AMSTERDAM – Agenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een 43-jarige man uit Nieuw Amsterdam aangehouden in een opvangcentrum aan de Zijtak. De bewoner veroorzaakte overlast voor zijn medebewoners. Het personeel belde de politie. Agenten hebben de man aangesproken op zijn gedrag en hem verzocht rustig te blijven. Daarop bedreigde hij de agenten. De man werd daarop aangehouden en ingesloten voor verhoor.

Branden
EEXT – Net voor middernacht is een stacaravan uitgebrand aan ’t Wit in Eext. Niemand raakte gewond. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.

ASSEN – Aan de Witterstraat in Assen brak rond 3.00 uur ’s nachts brand uit in de hal van een woning. De oorzaak is nog niet bekend. De politie doet nader onderzoek. Getuigen die meer weten over deze brand, worden gevraagd contact op te nemen met de politie via 0900-8844.

Balletjespistool
MEPPEL – De politie kreeg in de van vrijdag op zaterdag rond 5.00 uur een melding dat een man op straat zou lopen aan het Zuideinde met een wapen. Agenten troffen daar een 20-jarige jongen uit Meppel. Hij ontkende in eerste instantie een wapen op zak te hebben. Bij de fouillering werd een balletjespistool aangetroffen. Het pistool was nauwelijks van echt te onderscheiden en verboden in het kader van de wet wapens en munitie. De jongenman is aangehouden. Het pistool is in beslaggenomen.

Vuurwerk
EMMEN / EMMER COMPASCUUM – Een paar minuten in het nieuwe jaar is aan de Zuidlaarderbrink in Emmen een vuurpijl door een raam in een woning terechtgekomen. Een 47-jarige persoon (geslacht en woonplaats onbekend) raakte licht gewond door het rondvliegende glas. Hij/zij is voor controle overgebracht naar het ziekenhuis. De politie doet nader onderzoek. Ongeveer een uur later is ook een vuurpijl in een woning aan de Streng in Emmer Compascuum terecht gekomen. Niemand raakte gewond. Wel ontstond er schade in de woning.

Inbraak
EMMEN – In de omgeving van de Nijbracht in Emmen heeft de politie vrijdag- op zaterdagnacht twee verdachten op heterdaad aangehouden in verband met een inbraak in een garage aan de Phileas Foggstraat. De 19-jarige verdachte uit Zuidwolde en de 18-jarige verdachte uit Hoogeveen zijn ingesloten voor nader verhoor.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Uw banner op onze website? Vraag hier meer informatie aan!

Agenda