Drenthina neemt punten als prooi mee uit Winsum
Voor de uitwedstrijd tegen VIBOA kon Benes geen beroep doen op Bas Boersma die was geveld door een vervelende enkelblessure. Boersmaâs vervanger op rechts, Jan Willem Zwols, moest de gevaarlijke Rick Schaaphok uit de wedstrijd spelen, een taak die Zwols op zân Zwols perfect uitvoerde. Schaaphok moet welhaast gek zijn geworden van de slungelige verdediger, die vallend en struikelend de voormalige doelman geen moment rust gunde.
In de gezapige eerste helft waren beide elftallen aan elkaar gewaagd. De bezoekers hadden voetballend een licht overwicht maar wisten dit niet in grote kansen uit te drukken. Doelman Beukema moest alleen handelend optreden op inzetten van Willem Prins en Niek Haan maar werd verder niet echt op de proef gesteld.
Door onzorgvuldigheid bij de gasten kreeg de thuisploeg ook zân mogelijkheden. De grootste kans was voor Cees Jan Diepeveen. Een schot van Neil Judkins ging buiten bereik van Michiel Sanders tegen de paal en de bal viel voor de voeten van Diepeveen die een leeg doel voor zich had maar te lang treuzelde en tot afgrijzen van zijn trainer Hans van der Ploeg de 100% kans niet verzilverde. De geelhemden waren voor rust nog een aantal keren dreigend via corners maar wisten net als de groen-witten niet te scoren.
In de tweede helft tapten de Emmenaren uit een ander vaatje. Vanaf de aftrap namen ze het initiatief en zetten de thuisploeg onder druk. Nadat scheidsrechter Aalders, die overigens goed stond opgesteld, in een overtreding op Emad Sanafikhah in de zestien geen strafschop zag was het even later wel raak voor de mannen van Gerrie Benes. Een overtreding op Mark Lubberts op twintig meter van het doel leverde een vrije bal op die door Willem Prins over de tevergeefs graaiende handen van Beukema in de kruising zeilde: 0 â 1.
Gesteund door de voorsprong gingen de bezoekers op jacht naar meer. En dat meer kwam er, eerst verzuimde Mark Lubberts in kansrijke positie te scoren maar even later was het voor de tweede keer raak. Een vrije bal van de zijkant werd door Willem Prins perfect op het hoofd van de instormende Stefan Holties gelegd die snoeihard binnenkopte: 0 â 2. Met Holties is ook direct de beste man van het veld genoemd. De boomlange verdediger heerste zowel in de lucht als over de grond en was een ware plaag voor de gedesillusioneerde VIBOA-aanvallers.
Drenthina verzuimde daarna de wedstrijd definitief op slot te gooien en hield daarmee de hoop op een beter resultaat voor de thuisploeg levend. Zowel Peter Koops als Emad Sanafikhah kregen grote kansen op de 0 -3 maar faalden beiden in de afwerking. De 1 â 2 viel diep in blessuretijd. Een voorzet werd door Rick Schaaphok via het lichaam van Jan Willem Zwols in het doel gewerkt, waarbij Zwols claimde door de aanvaller te zijn geduwd. De thuisploeg zette nog één keer aan maar er was simpelweg te weinig tijd over om de gelijkmaker nog te produceren en moest de punten aan de Emmenaren laten.
âIk heb de uitspraak van mijn assistent gebruikt in mijn wedstrijdbespreking. Als de beer echt los was dan moesten ze me dat vandaag maar eens laten zien. De Winsummers waren vandaag de prooi, ze moesten er op vliegen, bij de strot pakken en niet meer los laten. In de eerste helft leken we op knuffelbeertjes, in de tweede deden we het tot aan de 1 â 2 op de manier zoals we het voor ogen hadden met elkaar. Ik wil vooral mijn verdedigers vandaag een compliment geven, die hebben echt hun tanden laten zien. Wij waren vandaag de terechte winnaar, volgende week tegen koploper HZVV kunnen we de borst nat maken en weten we waar we staan. Wij zullen onze berenhuiden echter duur verkopen, aldus de glunderende Gerrie Benesâ.
Opstelling Viboa:
Doel:Â Â Wim Beukema
Verdediging:Â Thomas Kauw (60e Edwin Roeters), Niels van Dalen, Robbert Slob, Flaviou Fatima
Middenveld:Â Wilco in ât Veld, Cees Jan Diepeveen (60e Wouter Diepeveen), Otto Mekel
Voorhoede:Â Neil Judkins, Henri Bierling, Rick Schaaphok
Opstelling Drenthina:
Doel:Â Â Michiel Sanders
Verdediging:Â Jan Willem Zwols, Michiel Mepschen, Stefan Holties, Jonne de Boer
Middenveld:Â Niek Haan (80e Peter Koops), Roelie Middeljans, Willem Prins
Voorhoede:Â Tom Brinks (86e Ruben Kemperink), Emad Sanafikhah, Mark Lubberts (70e Sunno Dekker)
Scoreverloop
52e   0 â 1 Willem Prins
58e    0 â 2  Stefan Holties
92e    1 â 2  Rick Schaaphok
Scheidsrechter:Â Dhr. S. Aalders (Assen)
Toeschouwers:Â 200
Geel:Â Â Â Roelie Middeljans (Drenthina)