Moeilijke tijden voor HZVV na vierde nederlaag

ERMELO ? HZVV heeft in Ermelo tegen DVS ?33 de vierde nederlaag op rij geleden. In een boeiende wedstrijd verloor de ploeg van trainer Andre Blom met 3-1, nadat HZVV vlak voor rust aan de leiding was gekomen. Voor de 0-1 mocht HZVV van geluk spreken dat het geen 3-0 voor DVS stond, want de thuisclub kreeg legio kansen, maar vergat ze te benutten. Na rust bij een 1-1 stand had HZVV de wedstrijd goed onder controle, maar kreeg een kwartier voor tijd een onterechte strafschop tegen, waarna de wedstrijd was beslist.

Het cruciale moment in de wedstrijd was de dubieuze strafschop die de warrige scheidsrechter Looije uit ’s Gravenzande in de 74ste minuut aan DVS toekende. De oud-betaald voetballer Yurrick Juliana ging in een duel met Erwin Breukelman te gemakkelijk liggen en de arbiter trapte erin. Juliana benutte de strafschop zelf en daarmee kwam DVS op 2-1 in een fase dat HZVV de wedstrijd redelijk onder controle had en de thuisclub ver van het eigen doel hield. HZVV leek op een gelijkspel af te stevenen, maar kreeg een fikse klap te verwerken door de strafschop.

Na die treffer trok de thuisclub zich terug en counterde door middel van lange ballen op de spitsen. Ook aan de derde treffer van DVS hing een luchtje, want Marcel Huisman leek in buitenspelpositie te scoren. Het nam niet weg dat de thuisclub het meest de overwinning verdiende en dat HZVV aanvallend te weinig kon brengen. De Hoogeveners misten Rob van der Sleen, Edward Eshuis en David Eshuis. Maurice Mulderij is weer hersteld van een knieblessure en speelde de tweede helft.

Het herstel van de enkelblessure van David Eshuis valt tegen, want er is tot op heden nog weinig verbetering constateerbaar. De fysieke kracht van David Eshuis wordt in de voorhoede van HZVV node gemist. Trainer Andre Blom koos voor deze wedstrijd voor de fysiek sterke Vincent Tigelaar in de spits en dat ging ten koste van spits Frank Strijker. Verder was de opstelling ongewijzigd ten opzichte van het duel met SVZW. In de eerste twintig minuten speelde het spel zich voornamelijk af op het middenveld en kregen beide ploegen een goede kans.

Na negen minuten kopte aanvoerder Remco Pieterse van dichtbij maar net naast. Zeven minuten later was HZVV dichtbij de voorsprong, maar Roy Jurgens gleed de bal na een voorzet van Samuel Hugen naast het doel van doelman Jonathan Dijkslag. Na de tweede kans van de gastheren van Robin van Wijnbergen, waarbij doelman Marco Hollak met de voet redding kon brengen, kwam DVS beter in de wedstrijd. Binnen twee minuten kreeg DVS drie opgelegde mogelijkheden, maar die waren niet aan de ploeg uit Ermelo besteed. Yurrick Juliana kreeg twee niet te missen kansen, maar faalde vrij voor Hollak. HZVV kwam goed weg en mocht Hollak dankbaar zijn dat de ploeg niet op een ruime achterstand stond.

Tegen de verhouding in kwam HZVV na een half uur verrassend op voorsprong. Jasper van der Stouw schoot tegen doelman Dijkslag aan, maar in rebound was Van der Stouw attent en kopte het leer knap over de grabbelende keeper Dijkslag in de touwen. Lang kon HZVV echter niet genieten van de voorsprong, want zeven minuten later stond DVS al weer naast de Hoogeveners, hetgeen in deze fase terecht was. Ali el Haddadi tikte een voorzet van rechts langs Hollak in de linker hoek.

Vlak voor rust had HZVV eigenlijk op 1-2 moeten komen, maar na enkele kolderieke acties voor het doel van DVS bleef  het 1-1. Na een voorzet van Marco Hartman schoot Roy Jurgens op doelman Dijkslag. In de rebound keerde Dijkslag een inzet van Vincent Tigelaar en de terug stuiterende bal rolde voor de voeten van Jasper van der Stouw, die het leer voor het intikken had, maar naast schoot. Daardoor werd de rust bereikt met een 1-1 stand.

Na rust was Erwin Mulderij in de kleedkamer achtergebleven en Maurice Mulderij was zijn vervanger. Roy Jurgens ging van het middenveld naar de rechtsbackplaats. HZVV verdedigde in het tweede bedrijf op een lijn en hield DVS ver van het eigen doel. De gasten speelden meer naar voren en waren meer in balbezit, maar konden echter geen gevaar in het strafschopgebied van de thuisploeg stichten. DVS ’33 gokte op de lange bal naar de spitsen, maar trapte regelmatig in de buitenspelval van HZVV. DVS kreeg een paar kansen op treffers, maar HZVV bleef redelijk eenvoudig overeind.

Tot de 74ste minuut, toen arbiter Looije een buitelpartij van Yurrick Juliana als een overtreding beschouwde en de thuisclub een cadeautje gaf, dat Juliana vanaf de strafschopstip dankbaar uitpakte. Daarna gooide HZVV alles op de aanval en ontstond er ruimte in de eigen verdediging. Zeven minuten voor tijd kon Marcel Huisman volledig vrijgelaten de definitieve beslissing forceren al hing er een sterk buitenspelluchtje aan deze treffer. Vlak voor tijd had HZVV de spanning nog terug kunnen brengen toen invaller Frank Strijker vrij voor Jonathan Dijkslag verscheen, maar de bal voorlangs schoot.

DVS ’33-HZVV 3-1 (1-1)
30. vd Stouw 0-1, 35. El Haddadi 1-1, 74. Juliana 2-1 (strafschop), 83. Huisman 3-1.
Scheidsrechter: Looije.
Toeschouwers: 500.

Opstelling HZVV: Hollak; E. Mulderij (46. M. Mulderij), Breukelman, Hugen, Otten; Jurgens, vd Stouw, Luchtenberg (80. Beeksma), Kleine; Hartman, Tigelaar (71. Strijker).

Man van de wedstrijd: Marco Hollak   

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Uw banner op onze website? Vraag hier meer informatie aan!

Agenda