Zondag 5 juni, het einde van een prachtige vierdaagse rondom Odoorn
Dave , Noes en Sammy Anakotta uit Hoogezand en Musselkanaal waren deze dagen ook van de partij. Ze zijn 44, 49 en 45 jaar en doen het dit keer bescheiden aan met 20 km. Maar het zijn echte langeafstandswandelaars. Ze raakten 10 jaar geleden gemotiveerd door hun broers, die werkten bij de Oranjekazerne te Schaarsbergen en de Johan Willem Friso kazerne in Assen. Ze wilden net zulke lange afstanden als hun broers kunnen lopen. Acht jaar geleden begonnen ze in Odoorn en wandelen sindsdien elk jaar mee. Lekker dichtbij en mooie routes.
Marja Botma loopt de vierdaagse van 20 km met 13 kg. bepakking. Ze is korporaal bij het 10e regiment Natresbat bij de reservisten in Assen. Ze is 45 jaar. Ze is de enige vrouw in een groep van 20 mannen, die samen Nijmegen gaan lopen. Deze vierdaagse is voor haar een extra training. Ze doet er nu voor de vierde keer aan mee. Ze vindt het een groot voordeel dat je zelf je afstand kan kiezen en het aantal dagen dat je wilt wandelen. Ze geniet van de gemoedelijkheid en gezelligheid en vindt het een goede zaak dat prestatie niet het doel is.
De binnenkomst in Odoorn was extra gezellig door de Jaarmarkt die daar gehouden werd.
De intocht van de Jeugdwandelvierdaagse was één groot feest. De optocht liep door het hele dorp naar het vierdaagseterrein. Vooraan liep de leiding in prachtige pakken, die Donald Duck, Katrien Duck en Pluto uitbeeldden. Veel kinderen werden in het zonnetje gezet met mooie bloemen. Het is maar goed dat er een EHBO is. Vandaag hielpen ze 110 mensen waarvan 99 met blaren.
De hoofdprijs van de loterij werd gewonnen door Jan en José Wouters uit Den Bosch. Jan is 69 jaar en José 68 jaar. Ze lopen al 18 jaar mee. Ze hadden in hun hele leven nog nooit iets gewonnen. De prijs is voor hun echt de moeite waard. Ze zouden hier te zijner tijd wel willen wonen. âDe mensen zijn hier ook zo vriendelijkâ, zegt José.
En hiermee is de Drentse Wandelvierdaagse weer ten einde. Iedereen gaat op huis aan, sommigen wonen dichtbij, anderen moeten nog een hele rit maken. Fijn dat jullie er allemaal waren en wel thuis allemaal!