14e Fraterman Amusement Toernooi levert ? 7.500 op
In de categorie driebanden-klein won Augie Attactieverhuur uit Dedemsvaart van HBC 12 uit Hoogeveen. Lotus 2 uit Hoogeveen mocht zich opnieuw laten huldigen in de afdeling Driebanden-Groot door te winnen van Het Witte Peerd uit Nieuwleusen. De eerste en tweede prijswinnaars werden gehuldigd door sponsor Henk Fraterman uit de Krim.
Henny v.d. Most stelt elk jaar 5 overnachtingen voor 2 personen in Wunderland-Kalkar beschikbaar voor de sponsoren en adverteerders. Henny kon zelf niet naar Hoogeveen komen om ze uit te reiken aan de prijswinnaars, maar Henk Fraterman nam hem waar.
De bedoeling was dat hierna Burgemeester Westmaas van de Gemeente Meppel namens het Comité van Aanbeveling de zes cheques zou uitreiken aan de instellingen. In de toezegging stond dat hij om 16.00 uur aanwezig zou zijn, maar om half vijf was hij nog niet aanwezig en besloot het bestuur van de Stichting Biljarten voor Goede Doelen in Drenthe e.o. dan zelf maar de prijzen uit te reiken.
Hier uit bleek maar eens weer, dat de Gemeente Meppel niet zo betrokken is bij Het Fraterman Amusement Toernooi als de andere vier gemeenten. Ook verzoeken om een bijdrage aan het toernooi worden stoïcijns afgewezen met de mededeling: âDaar hebben wij geen budget voorâ. De vier andere gemeenten steunen het toernooi al vanaf het begin. En dit ondanks het feit dat 2 instellingen een deel van de opbrengst ontvangen, te weten ât Boemeltje en de Altiband en in de andere 4 gemeenten maar 1.
Voorzitter Wemmenhove maakte in samenwerking van de afgevaardigden van de kinderdagverblijven de opbrengst van 2012 bekend. De opbrengst van het 14e Fraterman Amusement Toernooi bedroeg ⬠7.500. In totaal is er in 14 jaar nu ⬠96.979,00 aan de diverse instellingen uitgekeerd.
De Altiband, die weer twee schitterende concerten verzorgde, kreeg een cheque van ⬠1250,00 , net als de vijf kinderdagverblijven in Drenthe. Vertegenwoordigsters van De Krulekoare uit Hoogeveen, ât Boemeltje uit Meppel, Pontes uit Coevorden, de Arkel uit Assen en De Tamboerijn uit Emmen waren aanwezig om zelf de cheque in ontvangst te nemen.Â
Voorzitter Wemmenhove bedankte vervolgens Henk Fraterman van Fraterman Amusement B.V. uit Slagharen voor 14 jaar sponsoring. Zij zullen nog één keer hun naam aan dit toernooi verbinden
Hij bedankte vervolgens de teams voor hun deelname en hoopte dat iedereen volgend jaar opnieuw mee zal doen. Voorzitter Gerben v.d. Kooi van H.B.C. bedankte hierna het bestuur van de stichting voor de organisatie van dit toernooi. Hierna sloot de heer Wemmenhove het 14e Fraterman Amusement Toernooi af en wenste iedereen wel thuis en een fijne vakantie toe en hopelijk tot volgend jaar.