Pals groep E&O op karakter langs Kremer Hurry Up

EMMEN - Pals groep E&O heeft de beladen derby tegen Kremer Hurry Up met een 33 ? 30 overwinning uit het vuur gesleept. Met beleving en bezieling versloegen de emmenaren in een uitverkocht HARWIG Arena Hurry Up met hun eigen middelen. Hoeveel handbalwedstrijden zijn er in Nederland waar 2000 bezoekers bijna drie kwartier voor aanvang in de hal zitten? Dan lijkt alleen in Emmen en Omstreken mogelijk te zijn. In de sfeervolle arena kwam de gasten uit Zwartemeer als beste uit de startblokken, 1 ? 4. E&O speelde slordig en maakte veel aanvallende fouten waar Hurry Up handig van profiteerde. Bij E&O begon het pas te lopen nadat interim trainer Peter Janssen, die de donderdag de woensdag ontslagen Arthur Langedijk opvolgde, Maarten Lueks binnen de lijnen bracht.

Maarten Lueks is de ‘one mans army’ van E&O. Sterk, snel en enorm gedreven. Onder aanvoering van Lueks kwam E&O terug in de wedstrijd. Lueks nam de 11 – 13 en 12 – 13 voor zijn rekening. Sonni de Jonge bracht vervolgens voor het eerst in de wedstrijd een gelijke stand op het scorebord, 14 – 14. In de slotfase van de eerste helft kwam E&O voor het eerst op voorsprong, 16 – 15. Dit was tevens de ruststand.

De start van de thuisploeg in de tweede helft kon niet beter. Twee keer werd aanvoerder Leon van Schie vrij gespeeld aan de cirkel en twee keer was hij doeltreffend. Toen Erik Huizing het verschil daarna op vier bracht leek het pleit al in een vroeg stadium beslecht. Maar Hurry Up is op dit moment niet voor niets de nummer 2 van Nederland. Bij de stand 25 – 22 ontving Erik Huizing zijn derde tijdstraf van het arbitrale duo Bol en van Eck. Hurry Up rook zijn kans en kwam langzaam dichterbij. Met nog vijf minuten op de klok was de voorsprong geslonken naar één punt, 30 – 29.

Leon van Schie scoorde 31 – 29. Door een twee minuten straf voor E&O speler Tommie Falke leek het nog spannend te worden. Maar een stop van Johan Bos gevolgd door een treffer van Niek Kuik (32 – 29) gooide de wedstrijd definitief op slot. Beide ploegen scoorden vervolgens nog één keer, eindstand 33 – 30.

Aanstaande zaterdag staat de laatste wedstrijd van de reguliere competitie op het programma. E&O speelt dan in en tegen Aalsmeer. 

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

RAPIDE Internet

Agenda