Sweere opnieuw winnaar Wintertriathlon Assen

ASSEN - Met een voorsprong van ruim drie minuten op zijn naaste belager Marco Glastra uit Hilversum heeft Teun Sweere (Zevenbergen) zaterdag de Wintertriathlon Assen op zijn naam geschreven. De man die ook verleden jaar de Wintertriathlon Assen won, stapte op hetzelfde moment het ijs op als Marco Glastra uit Hilversum, maar de schaatscrack uit Brabant nam direct afstand. Na vijf minuten schaatsen had Sweere al een ronde voorsprong op Glastra en die voorsprong bouwde hij gestaag uit. Glastra, die duidelijk minder schaatskwaliteiten had, kwam niet verder dan de tweede plek.

Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Sweere zijn prestatie van verleden jaar zou evenaren. Na het lopen passeerde hij als zesde de tijdregistratie. Maar tijdens de tweede ronde van het fietsen maakte de 22-jarige atleet duidelijk waarvoor hij naar Assen was gekomen: winnen.

In de tweede 25 km fietsen passeerde hij al zijn vijf voorgangers en kwam als eerste in de wisselzone naar het schaatsen. Daar had hij meer tijd nodig dan Marco Glastra, waardoor het tweetal tegelijk op het ijs stapte.
Op de gladde ijsvloer was Sweere superieur. “De winst in Assen prolongeren is fantastisch. Het lopen was best moeilijk. Ik kwam niet goed in mijn ritme. Maar in de laatste fietsronde pakte ik iedereen. Heel mooi hier opnieuw te winnen.”

Martin Veenhuizen uit Tynaarlo, verleden jaar zevende, wist een uitstekende prestatie neer te zetten. Bij het lopen kwam hij als derde binnen. Veenhuizen verloor tijdens het fietsen een positie en kwam als vierde het ijs op, maar al snel had hij de derde positie al teruggepakt. Dat duurde niet lang. Joost Koelen uit Delden, die derde werd, schaatste eerst hem voorbij en daarna Glastra. Veenhuizen eindigde op de vierde plaats.

Bij de dames was de strijd, net als bij de mannen, ook spannend. Eerst leek het te gaan tussen Lizette van der Vegt uit Groningen en Roos Hoogeboom uit Maastricht. De twee waren aan elkaar gewaagd en trokken behoorlijk gelijk op. Dat ging door tot de tweede ronde van het fietsen. Toen kreeg Van der Vegt een inzinking. Zodanig, dat velen haar voorbij fietsten en ze zelf in de wisselzone naar het schaatsen definitief afstapte.  De strijd ging aan kop tussen Hoogeboom en Geke Venema (Easterlittens). Vele ronden lagen de dames amper tien meter uit elkaar, maar een ronde voor het eind sprintte Hoogeboom weg en finishte als beste dame met acht seconden voorsprong op Geke Venema.

“Het was voor mij enorm zwaar”, sprak de winnares na afloop. “Ik had geen kracht meer om eerder weg te rijden bij Geke Venema. Daarom ging ik pas in de laatste ronde. Maar het is super gaaf om te winnen.” Hoewel hij verleden jaar afscheid nam, heeft Assenaar Robert Beute de drang om actief te zijn niet kunnen weerstaan. De triatleet kwam zaterdag in actie op de sprint afstand (5 km lopen, 25 km fietsen en 10 km schaatsen) en liet daar een uitstekende indruk achter. In een tijd van 1 uur 16 minuten en 24 seconden volbracht hij de sprintafstand en die tijd was goed voor de overwinning. Stadgenoot Leon de Priester legde beslag op de tweede plaats. Op zeven minuten achterstand.
De winnaar van de WT estafette is het team "De tamme grasparkiet" uit Zandhuizen in een tijd van 1.54.04. Het team werd gevormd door Stefan Postma, Simon Schram en Sieger Oldenkamp. Bert Platinga (Glimmen) wist de Duathlon op zijn naam te schrijven.

De voorzitter van de organiserende Stichting Wintertriathlon Assen, Jan Hulzebos, keek met voldoening terug op het evenement. “Wanneer je naar de strijd om de kopposities kijkt, zo spannend is het de afgelopen jaren niet geweest. Zeker niet rond de plekken twee, drie en vier. Dat we daarnaast veel sporters de gelegenheid hebben gegeven aan een duurtsportdag mee te doen is natuurlijk ook geweldig.”

Uitslagen
WT individueel:
01.  23  Teun Sweere Zevenbergen  2:36:12  
02.  20  Marco Glastra Hilversum  2:39:16  
03.  8  Joost Koelen Delden 2:39:27  
04.  48  Martin Veenhuizen Tynaarlo  2:41:20  
05.  13  Tiedo Tinga Bolsward 2:42:42  
06.  4  Kor Broers Lemmer  2:43:13  
07.  6  Ben van Oeveren Groningen  2:44:17  
08.  27  Kevin Lek Emmen 2:45:01  
09.  26  Henry Visscher Zwolle  2:46:24  
10.  42  Gert van der Scheer Coevorden  2:47:01  
               
Dames:
26.   121   Roos Hoogeboom Maastricht 2:58:37  
27.   133   Geke Venema Easterlittens  2:58:45  
50.   131   Grietje Hoogerkamp-Heeg Odoorn 3:16:52 

Sprint in invidueel:
1.     Robert Beute Assen  1:16:24 
2.     Leon de Priester Assen  1:23:13 
3.     Sven Maris Hasselt 1:24:15 

De volledige uitslagen zijn te vinden op: www.wintertriathlonassen.nl

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

RAPIDE Internet

Agenda