Cancellara opnieuw tijdrittopper

VALENCIA - Na de tijdrit van 30 kilometer van vandaag, met start bij de haven van Valencia en de finish op het autocircuit van Valencia, is het klassement behoorlijk opgeschud. De winnaar van de tijdrit, Fabian Cancellara, kwam op het redelijk vlakke parcours rond Valencia tot een tijd van 36 minuten 41 seconden. Dat was maar liefst 32 seconden sneller dan David Millar de Brit van de Garminploeg. Door de winst pakte Cancellara ook de eerste plaats in het algemeen klassement, waarin hij 51 seconden voorsprong heeft op de Belg Tom Boonen. Cancellara (Saxo Bank) was ook in Assen de snelste in de proloog en bevestigde opnieuw zijn reputatie.

De tijdrit speelde zich af onder kletsnatte omstandigheden. Van temperaturen boven de 35 graden, waar gisteren sprake van was, bleef niets over. De temperatuur lag nauwelijks boven de 20 graden. Lars Boom (Rabobank), die in de beginfase van deze tijdrit van start ging, wist een uitstekende tijd neer te zetten, 37 minuten 40 seconden. Met die tijd was hij lange tijd lijstaanvoerder en een goede tweede was Jens Mouris (Vacansoleil).

Toen er meer toppers op de streep waren, wist Boom zich nog lang staande te houden in de top. Later op de middag kwam Robert Gesink tot 38.14, op dat moment een minuut langzamer dan de man die toen eerste stond, David Millar.
Cancellara kwam daar enige tijd later fors onderdoor met een tijd die meer dan een halve minuut sneller was. Uiteindelijk bleek de tijd van Cancellara stand te houden en Millar werd tweede.

Beste Nederlander werd Lars Boom met de negende tijd. Jens Mouris werd achttiende. In het algemeen klassement zal er morgen ongetwijfeld opnieuw een fikse verandering komen, want dan staat er een etappe op het programma waarin een aantal forse cols is opgenomen. De etappe van morgen is 204 kilometer lang en gaat van Alzira naar de top van de Alto de Aitana op een hoogte van 1525 meter.

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

Uw banner op onze website? Vraag hier meer informatie aan!

Agenda