Politieberichten donderdag 15 maart
Aangekondigde radarcontrole
ERM â Zoals aangekondigd controleerde de politie woensdagavond tussen 17.00 en 23.00 uur met de radar op de N376 bij Erm. Van de 1397 gecontroleerde voertuigen reden er 317 te snel. De hoogst gemeten snelheid was 117 km per uur. In het kader van de cao acties worden de automobilisten die slechts met enkele kmâs de toegestane snelheid overschreden niet bekeurd. 67 automobilisten die sneller reden dan 76 km/u krijgen een bekeuring thuisgestuurd.
Auto gestolen
In de nacht van woensdag op donderdag is vanaf de Weserstraat in Assen een blauwe Seat Toledo gestolen. De eigenaar ontdekte donderdagmorgen dat zijn auto verdwenen was.
Armband gestolen
COEVORDEN â Opnieuw is een vrouw bestolen door een handige sieradendief. De 88-jarige vrouw liep woensdagmiddag op de Gasthuisstraat in Coevorden, waar ze werd aangesproken door een vrouw met een donkers huidskleur. De vrouw sprak een vreemde taal, pakte de bejaarde vrouw bij de polsen en deed daar een armband om. Ze maakte duidelijk dat dit een cadeau was en verdween. Tijdens dit gedoe lukte het de vrouw om ongemerkt een goudkleurige armband van de bejaarde vrouw te bemachtigen. Helaas voor de dievegge is deze armband, net als het âcadeauâ wat ze gaf, niet van goud. De schade valt dus mee. De afgelopen weken zijn in meerdere plaatsen in Drenthe en Friesland mensen op deze wijze beroofd van hun (gouden) sieraden.
Hennepkwekerij
ASSEN â Naar aanleiding van meerdere tips over een hennepkwekerij ging de politie donderdagavond een woning aan de Smetanalaan in Assen binnen. De tips bleken te kloppen want in de flatwoning trof de politie een hennepkwekerij aan met 330 planten. In de woning was niemand aanwezig. De kwekerij is door een gespecialiseerd bedrijf geruimd. Omdat de elektriciteit buiten de meter om ging sloot het elektriciteitsbedrijf de stroom af. De bewoner wordt binnenkort gehoord.