Politieberichten vrijdag 26 juni
Eenzijdig ongeval op A28
MEPPEL â Donderdagmiddag heeft op de A28 ter hoogte van Meppel een eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden. Een 33-jarige motorrijder uit Zwolle reed over de oprit van de A28 in de richting van Zwolle. In de bocht naar rechts lag wat grind op de weg. De motorrijder moest corrigeren en ging vervolgens onderuit. De man liep door het ongeval een gebroken sleutelbeen op en werd per ambulance naar het ziekenhuis in Zwolle gebracht. De motor werd aangesleept.
Â
Politie houdt schennispleger aan
DALEN â Donderdagmiddag hield de politie een 23-jarige Emmenaar aan. De man wordt ervan verdacht ter hoogte van de Huttenheugte aan de Reindersdijk kort daarvoor zijn geslachtsdeel te hebben getoond aan een 12-jarig meisje uit de gemeente Coevorden. Het meisje verklaarde tevens door de man beet te zijn gepakt. Hij werd inverzekering gesteld en de politie stelt een onderzoek in.
Â
Verkeersongeval met letsel
SMILDE â In de nacht van donderdag op vrijdag raakte een 23-jarige inwoner van Smilde gewond bij een aanrijding op de N371. De man reed op zijn fiets toen hij aangereden werd door een taxi. Hij werd met onbekend letsel overgebracht naar het UMCG. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeval. Omdat de indruk bestond dat de fietser onder invloed van alcohol was werd in het ziekenhuis een bloedproef van de man genomen.
Alcomobilist belandt in de heg
EMMEN â Een 25-jarige man uit Klazienaveen reed in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto de heg in ter hoogte van een bouwmarkt aan de Nijbracht. Hij verklaarde ten gevolge van alcoholgebruik in een bocht de macht over het stuur te zijn kwijtgeraakt. Deze beginnende bestuurder blies 435 ug/l waarna zijn rijbewijs werd ingenomen.
Â
Politie houdt verdachten auto-inbraken op heterdaad aan
DWINGELOO â Donderdagavond hield de politie twee dames, 19 en 21 jaar oud, uit Leeuwarden aan terzake auto-inbraak en autovernieling. Op een parkeerplaats bij het Blauwe meer aan de Vorrelvenen ontdekte een eigenaar dat er was ingebroken in zijn auto en dat daarbij twee jassen en 10 cdâs waren gestolen.
Een tweede eigenaar deed aangifte van vernieling van een buitenspiegel en een ruitenwisser van zijn auto. Nadat de eigenaren een goed signalement van de daders en hun auto hadden opgegeven werd deze op de Beilervaart in Hoogersmilde aangetroffen met daarin de twee verdachten. Daarbij werden tevens de gestolen goederen aangetroffen. Er wordt een onderzoek ingesteld.