Politieberichten woensdag 1 september
Dinsdagmorgen vloog de helikopter van het KLPD bemand met o.a. politiemensen uit Drenthe, over Langelo en omgeving. Daar werden vijf veldjes aangetroffen in percelen maïs aan de Oosterweg, Schaapkampweg, Osbroeksweg en Achterste Weg. Dinsdagmiddag vloog de helikopter opnieuw en werden er nog drie veldjes aangetroffen in percelen maïs aan de Eenerstraat in Norg en de Middendrift in America.
Vanuit de helikopter zijn politiemensen naar de veldjes gedirigeerd waarna gemeentepersoneel de planten uit de maïs haalden en ter vernietiging afvoerden. De eigenaars van de percelen maïs zijn of worden door de politie geïnformeerd. Er zijn totaal geen aanwijzingen dat zij bij deze illegale teelt betrokken zijn. Binnenkort worden er meer vluchten uitgevoerd.
Koperdiefstal
BALLOO/WESTERBORK â De afgelopen week zijn vanaf de Ned. Hervormde kerk aan de Hoofdstraat in Westerbork en een kantoor van Staatsbosbeheer aan Balloo koperen bliksemafleiders gestolen. De schade bedraagt vele honderden euroâs per locatie. Er is aangifte gedaan.
Vuurwapenbezit
EMMEN â In een woning aan de Emmensestraat in Emmen vond de politie dinsdagmiddag een illegaal vuurwerkpistool met munitie. De politie stelde een onderzoek in n.a.v. een tip. De bewoners worden binnenkort gehoord over het bezit van dit wapen en de herkomst.