?Rijden onder invloed 1999-2007?
In de categorie 25 jaar en ouder gaat maar liefst bijna één op de tien (9%) van de mannelijke beginnend bestuurders met teveel alcohol de weg op. Maar ook de vrouwelijke beginnende bestuurders in die leeftijdscategorie stappen relatief vaak (7,3%) met alcohol achter het stuur.
Het persbericht dat vandaag is uitgebracht door Rijkswaterstaat en BVOM is bijgevoegd aan deze email.Daarnaast is vandaag ook de start van de landelijke BOB campagne. Uit diverse onderzoeken is gebleken dat bijna iedereen wel weet wie Bob is: hij drinkt niet en brengt zijn vrienden veilig thuis. Ook het maken van de Bob-afspraak blijkt geen probleem.
De norm om niet met alcohol op te gaan rijden staat ook niet ter discussie. Recent onderzoek laat echter ook zien dat het voor sommige Bobs lastig blijkt om zich de hele avond aan de Bobafspraak te houden en de verleidingen van alcohol te weerstaan.
Om Bob hierbij te helpen, wordt er een sms-dienst geïntroduceerd. Want iedere Bob heeft tegenwoordig tijdens het stappen wel een mobieltje op zak. Als Bob zich via de website aanmeldt, krijgt hij tijdens het uitgaan drie smsjes met een vraag en een aanmoediging die hem moeten helpen fris te blijven en hem eraan herinneren zich aan de Bob-afspraak te houden. Als Bob de drie vragen goed beantwoordt, krijgt hij een heuse Bobslee als beloning.
Politie Drenthe sluit aan bij de BOB campagne en zal de komende tijd gericht controleren op alcohol in het verkeer..