Belangstelling Handbal neemt iets af

EMMEN - Eind jaren 70/begin jaren 80 waren de topjaren in de gemeente Emmen wat ledenaantallen van handbalverenigingen betreft. In totaal bijna 1700 personen waren lid van een van de 10 handbalclubs in onze gemeente.

De herenselectie van E&O met Harrie Weerman en Piet Fokkema trok telkens veel toeschouwers in de sporthal in Emmermeer. Tien tot twintig jaar eerder waren er nog maar 800 lid. De opkomst had ook te maken met de bouw van sporthallen in de dorpen en wijken.

In de loop der jaren is het ledenaantal langzaam weggezakt naar momenteel 1200, waarvan 1062 actief spelend. Er zijn nu nog acht handbalverenigingen in onze gemeente, terwijl er in 1980nog 110 waren. Emmen had toen nog 2 handbalclubs en er was ook een in Nieuw-Amsterdam.

Momenteel is E&O de grootste club met 280 leden en 220 actief, op de voet gevolgd door Hurry Up uit Zwartemeer met 260 leden, waarvan 240 actief. SVBO tekent voor 235, Actief Klazienaveen voor 158 en bij DOS zijn er 130 leden, waarvan 110 actief. Kleinste club is Tempo uit Nieuw-Weerdinge met 50 leden. Ten opzichte van 2010 is het ledental gedaald met 147 ( 10 %). Zes clubs hebben leden verloren m.u.v. Hurry Up met +4 en handbalvereniging Erica2000 met +7.

Wat sportparticipatie betreft komt handbal op plek vijf, achter voetbal, gymnastiek, tennis en volleybal.

Statisticus Herry Thole onderzocht de gemeentelijke sportgegevens

Reacties

Fotoboek

Social media

Advertenties

RAPIDE Internet

Agenda